Do szpitala w Radomsku wraca większość oddziałów. Pediatria ruszy 1 sierpnia

Do szpitala w Radomsku wraca większość oddziałów. Pediatria ruszy 1 sierpnia

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej, do normalnej działalności powracają oddziały Szpitala Powiatowego w Radomsku, które zostały przekształcone w tzw. oddziały covidowe.

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej, od 5 lipca 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Radomsku chorzy na COVID-19 leczeni będą już jedynie na oddziale zakaźnym (19 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, jedno łóżko intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, 6 respiratorów dla pacjentów z COVID-19).

Jak poinformował dyrektor szpitala Piotr Kagankiewicz, już od 5 lipca do normalnej formy leczenia wracają wszystkie inne szpitalne oddziały przekształcone w związku z pandemią, oprócz oddziału pediatrycznego. Szpitalna pediatria powróci do działalności od 1 sierpnia.

Zmieni się także jej lokalizacja. Odział dziecięcy zostanie umieszczony tam, gdzie wcześniej była laryngologia. Laryngologia oraz urologia funkcjonują z kolei tam, gdzie wcześniej była pediatria.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko oddziały szpitalne pediatria
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE