Do szpitala w Radomsku mogą trafić pacjenci z koronawirusem

Do szpitala w Radomsku mogą trafić pacjenci z koronawirusem Fot. MZ

Szpital Powiatowy w Radomsku, jest jedną z czterech placówek medycznych w woj. łódzkim, gdzie w sytuacjach szczególnych, mogą trafić pacjenci z objawami zakażenia koronawirusem. Szpital jest wymieniony w wykazie Ministerstwa Zdrowia, ze względu na posiadanie w strukturach Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego. Podkreślamy: w chwili pisana tej informacji 27 lutego, w naszym województwie i Polsce NIE MA potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Pozostałe placówki w woj. łódzkim gdzie mogą trafić pacjenci to: szpital wojewódzki w Bełchatowie, wojewódzki wielospecjalistyczny szpital w Łodzi i Tomaszowskie Centrum Zdrowia w Tomasz. Maz.

Sprawdź: Co musisz wiedzieć o koronawirusie

W szpitalu w Radomsku zalecenia są systematycznie zmieniane w związku z nowymi pojawiającymi się przypadkami w kolejnych krajach.

- Wewnętrzne procedury są dostosowywane do tych zmian, wprowadzane są kolejne uaktualnienia procedur epidemiologicznych. Odbywają się regularne spotkania z kadrą zarządzającą oddziałami szpitalnymi. Dział epidemiologii systematycznie monitoruje stan epidemiologiczny placówki, która pozostaje w ścisłym kontakcie z PCZK, Urzędem Wojewódzkim a także Sanepidem – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Zobacz: Koronawirus. Jak przygotowany jest Szpital Powiatowy w Radomsku?

Jak na razie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku wirusa w Polsce a także w woj. łódzkim. 

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomskko szpital radomsko szpital
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE