Do Przedborza inną drogą

10 sierpnia rozpoczęły się prace związane z przebudową mostu na rzece Masłowicka Struga w ciągu drogi powiatowej nr 3920E Przedbórz - Wielgomłyny w miejscowości Szreniawa (gmina Masłowice).... ››

10 sierpnia rozpoczęły się prace związane z przebudową mostu na rzece Masłowicka Struga w ciągu drogi powiatowej nr 3920E Przedbórz - Wielgomłyny w miejscowości Szreniawa (gmina Masłowice).

 

W związku z powyższym odcinek w/w drogi powiatowej (przy moście) zostanie wyłączony z ruchu kołowego.

- Już w październiku będzie nowy most, a na razie niestety kierowcy kursujący między gminami Masłowice, Przedbórz i Wielgomłyny muszą się przygotować na utrudnienia – mówi Aneta Niedźwiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

 

Wyznaczony objazd poprowadzony zostanie drogą krajową nr 42 poprzez miejscowość Wierzbowiec i dalej drogą gminną do miejscowości Kawęczyn. Od strony Wielgomłynów dostać się do Przedborza można przez Kraszewice – dojeżdżając do drogi nr 42, a następnie skręcić w prawo w kierunku Przedborza.

 

Stary most zostanie rozebrany, ponieważ był w bardzo złym stanie technicznym. Jego miejsce zajmie most stalowy, szerszy od poprzedniego. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX z Będzina, które wygrało przetarg. Koszt inwestycji wyniesie 938 170,04 zł. Planowany termin zakończenia prac - koniec października b.r.

 

T.K.

Artykuł i zdjęcie pochodzą ze strony www.wielgomlyny.eu

Więcej o:
przedbórz wielgomłyny roboty drogowe remont most
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE