Do Elektryka przyjechał Naukobus

Do Elektryka przyjechał Naukobus

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik, w czwartek 19 września zawitał do Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Młodzież szkolna miała okazję poprzez eksperymenty i zabawę na 20 mobilnych eksponatach, zdobyć dodatkową wiedzę z zakresu fizyki, matematyki, czy też biologii.

Do Radomska w czwartek zawitali doświadczeni edukatorzy, którzy przywieźli 20 mobilnych i interaktywnych eksponatów, które poprzez eksperymentowanie i sprawdzanie, jak działają angażują młodzież w ciekawy sposób do edukacji.

Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizuje projekt Nauka dla Ciebie, w ramach którego jednym z celów jest dotarcie do mniejszych miast specjalnym Naukobusem i zapoznanie mieszkańców z prawami nauki przez samodzielne eksperymentowanie.

Na wystawie występują m.in. eksponaty-modele, które w uproszczeniu pokazują skomplikowane zjawiska oraz złożone procesy. Na przykład pokazujące to, co niedostępne ludzkim zmysłom, ponieważ jest za duże lub za małe, za szybkie lub za wolne, bądź po prostu jest ukryte. W Naukobusie takim eksponatem jest „Człowiek-układanka”, czyli model ludzkiego korpusu, ukazujący wielkość i układ niektórych narządów w ciele.

Wśród innych eksponatów można znaleźć „Półkule magdeburskie” oraz „Sprawdź swoją pamięć”, które służą do badania określonych zjawisk przyrodniczych i testowania własnych możliwości. Wśród budzących największe emocje są eksponaty takie jak „Kula plazmowa” i „Zawieszona piłka”. Dla uczniów te eksperymenty to często pierwsze doświadczenia swobodnej pracy z interaktywnymi eksponatami.

Wystawa objazdowa pt. „Eksperymentuj” będzie czynna do piątku, 20 września do godziny 15. Wstęp jest wolny.

Więcej o:
naukobus radomsko elektryk naukobus centrum nauki kopernik naukobus elektryk radomsko zse-e radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE