Dni Otwarte w Centrum Terapii „Koniczynka” w Radomsku

Dni Otwarte w Centrum Terapii „Koniczynka” w Radomsku

Od poniedziałku do środy od g. 10 do 13 będzie można przyjść do Centrum Terapii „Koniczynka” i zobaczyć czym się zajmuje i z jakiej formy pomocy można skorzystać. Centrum chce poszerzać swoją działalność i kierować ją także do osób dorosłych.

Dni otwarte mają związek z działalnością placówki w czasie pandemii koronawirusa.

- Sytuacja związana z Covid-19 dotknęła każdego, dlatego my, chcąc utrzymać się na powierzchni postanowiliśmy rozszerzyć swoją ofertę i pokazać, że możemy pomóc także innym niż dzieci grupom. Dzisiaj to menadżerowie, osoby decyzyjne, narażone na stres, które mają problem z wysokim funkcjonowaniem. Od wielu lat, bo już od lat 60. biofeedback jest metodą taką, która wspiera, pomaga, przede wszystkim działa na koncentrację i na pamięć, stąd dzisiejszy dzień i spotkanie z takimi osobami - tłumaczy Katarzyna Chybała, prezes „Koniczynki”.

W poniedziałek do Centrum przybyli m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc, Krzysztof Górnik, prezes TBS, Fabian Zagórowicz z Zarządu Powiatu Radomszczańskiego oraz kilku miejskich radnych.

- Bardzo ważne jest to, że nie tylko mówimy o tych metodach ale każdy może sprawdzić na sobie jak to działa i czy będzie to dla niego coś komfortowego - dodaje Katarzyna Chybała.

W wtorek i środę kolejne grupy będą mogły zobaczyć zaplecze Centrum.

- We wtorek wychodzimy do osób w starszym wieku ale do osób aktywnych, które biorą czynny udział w życiu społecznym. W środę za to chcieliśmy zaprosić osoby z niepełnosprawnościami, starsze oraz te zatrudnione w zakładach pracy chronionej.

Więcej o:
stowarzyszenie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych koniczynka radomsko szpital powiatowy radomsko biofeedback radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE