Dni Autyzmu w niebieskich barwach

Dziś zakończyły się III Radomszczańskie Dni Autyzmu. Rano ulicami miasta przeszedł niebieski marsz ph. „Wzrastajcie z nami, a nie obok nas”, w którym uczestniczyło kilkaset osób.

Dziś zakończyły się III Radomszczańskie Dni Autyzmu. Rano ulicami miasta przeszedł niebieski marsz ph. „Wzrastajcie z nami, a nie obok nas”, w którym uczestniczyło kilkaset osób.Niebieski orszak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy dźwiękach orkiestry dętej dotarł do Miejskiego Domu Kultury, przed którym wypuszczono w niebo balony w kolorze niebieskim symbolizującym autyzm. Na sali widowiskowej odbyły się występy artystyczne podopiecznych SOSW oraz zaproszonych gości. Na początek dyrekcja, opiekunowie oraz młodzież z autyzmem wspólnie zaśpiewali piosenkę pt „Wielka siła”.

Po tym podopieczni SOSW zaprezentowali spektakl pt. „Moja podróż” opisujący za pomocą piktogramów świat dziecka dotkniętego autyzmem. Został pokazany także reportaż pokazujący codzienną pracę terapeutów z dziećmi i młodzieżą z autyzmem w SOSW.

Ponadto w koncercie ph. „Ku pokrzepieniu serc” wystąpił zespół TORNADO oraz Marta Konodyba-Szymańska. Na koniec rozstrzygnięto konkurs na transparent pt. „Wzrastajcie z nami, a nie obok nas”. Do obejrzenia była także wystawa fotograficzna pt. „Autyzm w obiektywie”.

Radomszczańskie Dni Autyzmu mają na celu przybliżenie społeczeństwu problematyki autyzmu. Zwrócenie uwagi, że dzieci z autyzmem dzięki odpowiedniej pomocy mogą normalnie funkcjonować.

Autor: Karolina Turowska tygodnik "Między Stronami"

Więcej o:
3 dni autyzmu sosw mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE