Długie weekendy w 2011 roku. Będzie ich sześć

Nadchodzący 2011 rok nie będzie dla nas zbyt atrakcyjny jeżeli chodzi o tzw. długie weekendy. Do tej pory za każde święta wypadające w sobotę, przysługiwał nam dzień wolny w innym... ››

Nadchodzący 2011 rok nie będzie dla nas zbyt atrakcyjny jeżeli chodzi  o tzw. długie weekendy. Do tej pory za każde święta wypadające w sobotę, przysługiwał nam dzień wolny w innym terminie. Od 1 stycznia zasady tej już nie będzie. Niestety. Zawsze jednak pozostają nam długie weekendy. Możemy mieć ich aż sześć.


Pierwszy długi weekend. Nowy Rok w 2011 roku wypada w sobotę, więc zgodnie z nowymi przepisami, nie dostaniemy wolnego dnia w innym terminie. W zamian nie pójdziemy do pracy 6 stycznia, w nowe święto Trzech Króli. Wypada ono w czwartek, więc jeśli w piątek pracodawca da nam urlop, będziemy mieli pierwszy długi weekend.Wielkanoc w 2011 roku będziemy świętować późno - dopiero 24 i 25 kwietnia.

Drugi długi weekend. Święto Pracy - 1 maja - wypada w niedzielę, a 3 we wtorek. Jest więc szansa na długi weekend.

 

Trzeci długi weekend. Boże Ciało wypada w czwartek 23 czerwca. Jeśli weżmiemy wolny piątek, to mamy szansę na szybsze rozpoczęcie wakacji.

Czwarty długi weekend. 15 sierpnia, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, wypada w poniedziałek.

Piąty i szósty długi weekend. Najłaskawszy będzie dla nas listopad. 1 listopada obchodzimy we wtorek, jeśli więc w poniedziałek weźmiemy wolne, będziemy mieli piąty długi weekend. Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w piątek - tu nie trzeba już wykorzystywać urlopu, czeka nas szósty długi weekend.

Boże Narodzenie będziemy obchodzić w przyszłym roku w niedzielę (25 grudnia) i poniedziałek (26 grudnia).
Więcej o:
radomsko wolne świeta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE