Dlaczego warto sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Dlaczego warto sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych bardzo popularne było branie kredytów we frankach szwajcarskich. Działo się tak w dużej mierze dlatego, ponieważ wiele banków to rozwiązanie reklamowało, jako coś bardzo korzystnego dla klientów. Aczkolwiek po czasie okazało się, że wcale to rozwiązanie korzystne nie było.

Wszystkie osoby, które zaciągnęły takiego zobowiązanie finansowe przekonały się, że ich rata wcale nie była niska, lecz z każdym czasem o wiele bardziej wzrastała. Działo się tak, ponieważ kurs franka szwajcarskiego szedł w górę, a poszczególne banki sami ustalali sobie takie kursy.

Nic więc dziwnego, że klienci takich instytucji bankowy mieli po czasie dość spory problem z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań finansowych. W chwili obecnej coraz większa liczba osób, która posiada takie zobowiązanie finansowe decyduje się wystąpić na drogę sądową. Dzieje się tak, ponieważ jest to korzystne rozwiązanie z wielu kluczowych przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, ponieważ banki opowiadają się za stroną osób pokrzywdzonych.

W sprawie tej wypowiedział się również Sąd Najwyższy, który wyraźnie stwierdził, iż praktyki działania instytucji bankowych opierały się o nieuczciwe działania, jak również nie wszystkie ważne informacje były przedstawiane klientom takich instytucji bankowych. 

Na czym opiera się unieważnienie kredytu we frankach szwajcarskich?

Unieważnienie kredytu we frankach szwajcarskich opiera się przede wszystkim na tym, że klient danego banku jest zobowiązany wyłącznie do spłaty kapitału, wykluczając odsetki oraz inne koszty dodatkowe.

Dzięki temu rata takiego kredytu w sposób znaczący ulega zmniejszeniu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. W chwili obecnej coraz większa liczba osób, która posiada takie zobowiązanie finansowe decyduje się wystąpić na drogę sądową.

Dzieje się tak, ponieważ jest to korzystne rozwiązanie z wielu kluczowych przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, ponieważ banki opowiadają się za stroną osób pokrzywdzonych. W sprawie tej wypowiedział się również Sąd Najwyższy, który wyraźnie stwierdził, iż praktyki działania instytucji bankowych opierały się o nieuczciwe działania, jak również nie wszystkie ważne informacje były przedstawiane klientom takich instytucji bankowych. 

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych bardzo popularne było branie kredytów we frankach szwajcarskich. Działo się tak w dużej mierze dlatego, ponieważ wiele banków to rozwiązanie reklamowało, jako coś bardzo korzystnego dla klientów. Aczkolwiek po czasie okazało się, że wcale to rozwiązanie korzystne nie było. Wszystkie osoby, które zaciągnęły takiego zobowiązanie finansowe przekonały się, że ich rata wcale nie była niska, lecz z każdym czasem o wiele bardziej wzrastała.

Co w sytuacji, gdy bank chce iść na ugodę?

Bank chce iść na ugodę zawsze wtedy, gdy ma świadomość, że jego pozycja w sądzie będzie przegrana. Wobec tego, jeżeli chcemy osiągnąć w pełni satysfakcjonujące rezultaty to powinniśmy wystąpić na drogę sądową.

Unieważnienie kredytu we frankach szwajcarskich opiera się przede wszystkim na tym, że klient danego banku jest zobowiązany wyłącznie do spłaty kapitału, wykluczając odsetki oraz inne koszty dodatkowe. Dzięki temu rata takiego kredytu w sposób znaczący ulega zmniejszeniu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

W chwili obecnej coraz większa liczba osób, która posiada takie zobowiązanie finansowe decyduje się wystąpić na drogę sądową. Dzieje się tak, ponieważ jest to korzystne rozwiązanie z wielu kluczowych przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, ponieważ banki opowiadają się za stroną osób pokrzywdzonych.

Kto może starać się o unieważnienie kredytu?

O unieważnienie kredytu może starać się każda osoba pokrzywdzona, która została oszukana przez instytucję bankową.
W chwili obecnej coraz większa liczba osób, która posiada takie zobowiązanie finansowe decyduje się wystąpić na drogę sądową.

Dzieje się tak, ponieważ jest to korzystne rozwiązanie z wielu kluczowych przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, ponieważ banki opowiadają się za stroną osób pokrzywdzonych.

W sprawie tej wypowiedział się również Sąd Najwyższy, który wyraźnie stwierdził, iż praktyki działania instytucji bankowych opierały się o nieuczciwe działania, jak również nie wszystkie ważne informacje były przedstawiane klientom takich instytucji bankowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://kancelariafrankowicza.pl/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE