Dla zaawansowanych i rozpoczynających przygodę z jednośladem

Dla zaawansowanych i rozpoczynających przygodę z jednośladem

Dzisiaj na terenie powiatu radomszczańskiego funkcjonują dwie oznaczone trasy rowerowe. Rodzinna Trasa Rowerowa - malownicza pętla, biegnąca głównie leśnymi drogami w okolicach Radomska i Grzebienia. Trasa jest bardzo dobrze oznakowana, liczy 16 km i prowadzi pięknymi, leśnymi duktami. To doskonała propozycja dla miłośników biegania.

Druga trasa, to Powiatowy Szlak Rowerowy Radomsko - Góra Kamieńska, daje turystom możliwość poznania północnej części powiatu radomszczańskiego. Dzięki zróżnicowanym trasom oraz walorom przyrodniczym wycieczka tym szlakiem sprawi przyjemność nie tylko zaawansowanym rowerzystom, ale również tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jednośladem w weekendowe czy popołudniowe wycieczki.

Jak zdradza w programie „Staszczyk niezależnie”, Arkadiusz Szczegodziński, kierownik Biura Promocji, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Radomsku, w planach jest kolejna trasa.

-  W 2020 roku, w wyniku konsultacji z środowiskami rowerowymi, powstał pomysł realizacji szlaku rowerowego „Między Wartą a Pilicą". Przebieg szlaku stworzony został przez grupę pasjonatów Rowerowo.pl – komentuje Arkadiusz Szczegodziński.

Cała rozmowa z Arkadiuszem Szczegodzińskim, na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE