Dla kogo skierowane są materace piankowe?

Dla kogo skierowane są materace piankowe?

Materace piankowe cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na doskonały komfort snu, wygodę i możliwość odciążenia kręgosłupa po ciężkim dniu pracy lub nauki. Osoby, którym zależy na tym, aby zadbać o swój kręgosłup, na pewno będą zadowolone z wyboru materaca piątkowego.

Dla kogo materace piankowe?

Jeszcze kilkanaście lat temu większości osób wybierała materace sprężynowe, jednak wraz z postępem technologii, coraz większa liczba klientów zauważyła przewagę materaca piankowego nad tradycyjnym sprężynowym. 

Materace piankowe przeznaczone są właściwie dla wszystkich grup osób, wśród których można wyróżnić:

  • dzieci i młodzież,
  • osoby dorosłe, w tym także z nadwagą,
  • osoby w trakcie rehabilitacji,
  • alergicy,
  • seniorzy.

Warto także dodać, że materac piankowy to dobry wybór dla par o różnicy wagowej, ponieważ każdy z partnerów może wybrać inną twardość i podtyp modelu. Osoby, którym zależy na inwestycji we własne zdrowie oraz wygodę i komfort snu, zdecydowanie powinny wybrać materace piankowe. Należy jednak zwracać uwagę na model, producenta, a także przeznaczenie konkretnego produktu. Dobrze także sprawdzić, czy materac jest wytrzymały i podpiera kręgosłup osoby leżącej zarówno w pozycji na plecach, jak i na boku. Na rynku dostępne są różnorodne materace piankowe, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. 

 

Proponowany model materaca piankowego

Materac foxtrot marki Hilding to wyjątkowy model, który został zbudowany ze specjalnie wyprofilowanej pianki termoelastycznej. Takie rozwiązanie sprawia, że ciało jest jeszcze lepiej podtrzymane, zmniejsza się obciążenie kręgosłupa, a komfort snu jest podwyższony. Wśród najważniejszych zalet tego modelu materaca można wyróżnić:

  • siedem stref twardości, dzięki którym możliwe jest dopasowanie wkładu materaca do ciała użytkownika,
  • antyalergiczne materiały, które nie zawierają żadnych szkodliwych oraz uczulających substancji,
  • materac odwracalny, dzięki czemu zapewniona jest optymalna wentylacja,
  • pianka wysokoelastyczna, która jest sprężysta, wytrzymała i odporna na zniekształcenia,
  • specjalnie wyprofilowany wkład oraz nacięcia sprawiające, że produkt cechuje się odpowiednią wentylacją.

Model ten ma także pokrowiec, który można prać w pralce, co jest szczególnie ważne dla alergików. Materac fokstrot przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które lubią spać na twardszym podłożu lub też borykają się z problemami zdrowotnymi, związanymi z kręgosłupem. Ten model jest odpowiedni także dla osób z odleżynami, a także seniorów i użytkowników z wadami postawy. Materac ten to świetny wybór także dla tych, którym zależy na komforcie snu i zminimalizowaniu zmęczenia. 

Więcej ciekawych modeli materaców marki Hilding można znaleźć na stronie sennamaterace.pl

Warto pamiętać o tym, że ergonomia snu to jeden z najważniejszych wskaźników, które wpływają na jakość życia i sposób funkcjonowania w ciągu dnia. Osoby, które śpią na niewygodnych materacach mogą być bardziej zmęczone, a także mieć problemy z kręgosłupem. Właśnie dlatego warto zdecydować się na wygodny i ergonomiczny materac piankowy marki Hilding. Obecnie takie modele można kupić zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz osób dorosłych. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE