Depilacja intymna - wady i zalety

Depilacja intymna - wady i zalety

Depilacja intymna jest nam znana od wielu wieków, jednak popularność zyskała dopiero od niedawna. Wiele kobiet robi to dla własnej wygody, by czuć się bardziej atrakcyjnie i higieniczniej. Inne decydują się na nią z powodu partnerów. Istnieje też grupa pań, które wcale nie przepadają za depilacją, ale wykonują ją, bo jest to wywarte przez społeczeństwo. Oczywiście pozostaje też ostatnia grupa, która woli, by owłosienie było naturalne i ewentualnie trzymane lekko w ryzach za pomocą nożyczek czy maszynki. Nie zapominajmy jednak, że depilacja intymna to kwestia indywidualna. Ma ona niemalże porównywalną ilość zwolenniczek i przeciwniczek. Warto jednak skupić się na jej wadach i zaletach.

Jest kilka sposobów usuwania włosków i różnią się one ceną, czasem który trzeba na niego poświęcić,  trwałością efektu oraz niestety stopniem odczuwanego bólu. Do metod depilacji zaliczamy:

  • depilację maszynką do golenia,
  • depilację brazylijska depilatorem elektrycznym
  • depilację woskiem
  • kremy do depilacji intymnej
  • depilację pastą cukrową
  • depilację laserową

Każda z nich ma swoje ZA i PRZECIW. Skupmy się jednak na ogólnych zaletach i wadach depilacji intymnej.

Zalety depilacji intymnej

Dzisiejsza bielizna damska jest nierzadko bardzo skąpa i mocno wycięta. Bardziej estetycznie wygląda ona zatem, kiedy nic nie wystaje poza jej brzegi a materiał gładko się układa. Nie tylko przy bieliźnie codziennej włoski mogą nieco wystawać, nie zapominajmy również o strojach kąpielowych, których krój również często jest dość minimalistyczny.

Większość panów uważa za bardziej atrakcyjne i podniecające kobiety, które są zadbane i higienicznie wygolone. Nie musi to od razu być hollywoodzkie usuwanie włosków - na zero. Możesz równie dobrze zastosować depilację brazylijską, czyli z pozostawionym paseczkiem włosów lub przystrzyc je estetycznie za pomocą nożyczek.

Kolejnym atutem jest higiena. Dużo łatwiej utrzymać w czystości miejsca intymne, które są wydepilowane. Gęste włoski łonowe sprzyjają osadzaniu się brudu i bakterii. Odczuwalne jest to szczególnie w czasie lata, gdy pocimy się nieco intensywniej.

Wady depilacji intymnej

Depilacja intymna często wiążę się z podrażnieniami na skórze, ranami, krostkami czy zaczerwieniami. Dodatkowo nierzadko bywa ona bolesna i bardzo kosztowna, w szczególności jeśli mowa tu o depilacji laserowej czy depilatorem elektrycznym.

Zbyt częsta depilacja zwiększa możliwość zapalenia mieszków włosowych. Objawia się ono krostkami lub guzkami zapalnymi. Skutecznie możemy rozprawić się z nimi środkami dezynfekującymi, które powinnyśmy stosować również na maszynkę/depilator. 

Włoski łonowe zatrzymują również feromony. Są to naturalnie produkowane przez nasze ciało substancje, które służą do wabienia płci przeciwnej. Jeśli przeprowadzimy depilację całkowitą prawdopodobnie sprawimy tym, że feromony się ulotnią, ponieważ nie będą miały się na czym osadzić. 

Kolejnym PRZECIW dla depilacji intymnej jest naturalna ochrona. Włoski łonowe tworzą swego rodzaju barierę, która chroni wargi sromowe przed otarciami oraz wniknięciem drobnoustrojów do pochwy. Ma to znaczenie nie tylko w życiu codziennym, ale również podczas stosunku - włoski zmniejszają możliwość podrażnień i otarć. Szczególnie wyraźnie czuć to, kiedy  kobieta jest wydepilowana na zero, a partner ma bujny i drapiący „zarost” w miejscach intymnych.

Według wielu lekarzy specjalistów zaleca się tylko częściowe usuwanie włosków łonowych, co pozwoli na utrzymanie higieny oraz spełni ewentualne oczekiwania partnera. Dodatkowo zapewni to przyjazne warunki dla ciała. Możesz uzyskać to np. poprzez skracanie włosów łonowych, podgalanie ich lub pozbywanie się owłosienia tylko ze wzgórka łonowego, ale zostawanie ich na wargach sromowych.

Pamiętaj, aby depilację wykonywać przy udziale odpowiednio dobranych kosmetyków, które pomogą nie tylko sprawniej pozbyć się owłosienia, ale też zapobiec nieprzyjemnym podrażnieniom. Efektu truskawki po goleniu unikniesz po zastosowaniu serum intymnego od WIMINDzięki naturalnym składnikom dodatkowo intensywnie nawilży ono Twoje miejsca intymne oraz odżywi mikrobiom.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE