Dendrolog apeluje: nie przebywajcie w okolicy placu zabaw w Parku Świętojańskim!

Dendrolog apeluje: nie przebywajcie w okolicy placu zabaw w Parku Świętojańskim! Fot. Ernest Rudnicki

Dendrolog Ernest Rudnicki apeluje do radomszczan, by nie przebywali w okolicy placu zabaw, znajdującego się w Parku Świętojańskim w Radomsku. Jak podkreśla, rosnące tam drzewa stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia.

Dendrolog, Ernest Rudnicki zwrócił się z apelem do mieszkańców Radomska, w którym prosi, by radomszczanie unikali przebywania na terenie placu zabaw w zrewaloryzowanym Parku Świętojańskim.

- O dewastacji zespołu drzew w radomszczańskim (skądinąd zabytkowym) Parku Świętojańskim pisałem już wielokrotnie. Na jego terenie tuż po wykonaniu „rewitalizacji” za ok. 10 mln zł znajduje się kilkadziesiąt stwarzających zagrożenie drzew, których statyka i witalność uległa pogorszeniu po trzebieży drzewostanu oraz pracach podziemnych. Z przykrością, ale pełną świadomością po raz kolejny przestrzegam przed przebywaniem na oddanym niedawno do użytku placu zabaw - tym razem w obszarze huśtawek ustawionych bezpośrednio pod rozpadającą się od 2012 roku 27-metrową brzozą. Jako osoba znająca stan drzew w tymże parku czuję obowiązek poinformowania o tym, że przebywanie w tym miejscu stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia – mówi Ernest Rudnicki.

- Zobowiązuję się też do tego, że w trosce o bezpieczeństwo doprowadzę w najbliższym czasie do usunięcia w trybie pilnym widocznej na zdjęciach brzozy, a także pozostałych drzew, które ze względu na fatalny stan mogą upaść nawet przy bezwietrznej pogodzie – dodaje dendrolog.

Czytaj też: Radny Rączkowski: drzewa w Parku Świętojańskim zagrażają życiu mieszkańców

Więcej o:
radomsko park świętojański drzewa dendrolog ernest rudnicki zagrożenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE