Debiut KS Volley Radomsko na własnym boisku

Fot. Mateusz Patalan

Debiutancki mecz na własnym terenie rozegrała dziś drużyna KS Volley Radomsko. W miejskiej hali sportowej przy PSP nr 6 radomszczanie podejmowali KS Wifama Łódź. Ostatecznie przegrali spotkanie 2:3.

- Zespół w Radomsku tworzymy już od prawie dwóch lat. Na samym początku przeprowadziliśmy szereg badań, aby określić czy jest tu zapotrzebowanie na siatkówkę. I to zapotrzebowanie naprawdę jest duże, czego dowodzą nasze akademie dla młodzieży - mówi Mirosław Olszewski, prezes KS Volley Radomsko.

- To pierwszy mecz, który rozgrywamy w Radomsku. Myślę, że dzięki temu mu, jako zarząd, uczymy się organizacji tego typu imprez - dodaje.

Zobacz też: Staszczyk niezależnie. Nie rozegraliśmy żadnego spotkania, a mamy już 24 sponsorów

Metprim Volley Radomsko - Wifama Łódź 2:3 (15:18, 15:25, 21:25, 25:22. 11:15)

System rozgrywek został podzielony na dwie rundy, a zgłosiło się do nich 10 zespołów. W III Lidze zagrają:  MADEJ-BUD „Kasztelan” Rozprza, SMS PZPS III Spała, Volley Team Żychlin,  KPS „Skra” II Bełchatów, KS „Wifama” Łódź, MKS „Volley Żelazny” Opoczno, METPRIM „Volley” Radomsko, UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola, Volley MOSiR Sieradz, KS „Lechia” II Tomaszów Mazowiecki TCS.

W pierwszej rundzie zasadniczej zespoły rozegrają między sobą mecz i rewanż systemem „każdy z każdym”. Zespół SMS PZPS III Spała nie będzie uczestniczył w turnieju finałowym III Ligi Mężczyzn województwa łódzkiego.

Do finałów awansują zespoły, które zajmą cztery najlepsze miejsca w klasyfikacji po rundzie zasadniczej, w której uwzględnione będą wyniki spotkań rozgrywanych z zespołem SMS PZPS III Spała.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
ks volley radomsko metprim radomsko siatkówka hala sportowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE