Dałbym słabą trójkę

Dałbym słabą trójkę Fot. M. Kołaczkowski

- Rok pracy samorządu miejskiego w 2022 roku oceniłbym na słabą trójkę - mówi w rozmowie z Irkiem Staszczykiem, radny Rafał Dębski z Koalicji Obywatelskiej.

Pod koniec marca 2021 roku w Radomsku pojawiły się komentarze, że koalicja miejsko-powiatowa Platformy Obywatelskiej, Wspólnego Samorządu i Stowarzyszenia Razem dla Radomska wisi na włosku. 

- Koalicja w mieście ma się dobrze. My współpracujemy z prezydentem. Prezydent z nami – komentował wtedy Rafał Dębski, radny KO w Radzie Miejskiej w Radomsku.

Jednocześnie zaprzeczył, że radni PO zerwali koalicję. Zawirowania potwierdzała jednak osoba z bliskiego otoczenia radomszczańskiej Platformy Obywatelskiej. 

W maju 2021 roku stało się jasne Stowarzyszenie Razem dla Radomska, Wspólny Samorząd oraz Prawo i Sprawiedliwość podpisały porozumienie o współpracy. Za koalicyjną burtę w powiecie i mieście wypadła Platforma Obywatelska.

Porozumienie o współpracy, które podpisaliśmy to jedyna odpowiedź na pytanie o przyszłość Radomska i całej ziemi radomszczańskiej. Dzisiejsze wyzwania wymagają jak najlepszego wykorzystania zarówno własnych możliwości, jak też unijnego zaangażowania funduszy na rzecz Polski – napisali w oświadczeniu nowi koalicjanci.

- Rozmawiamy z Prawem i Sprawiedliwością, bo widzimy szansę, aby dzięki naszym porozumieniom współpracy, pozyskiwanie środków wewnętrznych na nasze zadania, nasze miasto i nasz powiat lepiej rozwijać - mówił po podpisaniu porozumienia Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

- Zawsze podkreślaliśmy, że będziemy współpracować ze wszystkimi, którzy chcą rozwoju miasta i powiatu. Przyszedł czas nawiązania współpracy z Prawem i Sprawiedliwością, bo widzimy w tym szansę lepszego rozwoju, właśnie dzięki wsparciu środków zewnętrznych - dodał.

Od  tej pory zaczęło mocno iskrzyć na linii radomszczańskiej Platformy Obywatelskiej, a miejsko-powiatową koalicją PiS, WS i RdR. Radni opozycji w Radzie w Miejskiej w Radomsku, członkowie Platformy Obywatelskiej, nie szczędzą słów krytyki dla prezydenta Ferenca i do prac obecnej rządzącej koalicji w miejskim samorządzie.

Magdalena Spólnicka, przewodnicząca PO w Powiecie Radomszczańskim jest przekonana, że dzisiaj prezydent Radomska oderwał się od rzeczywistości. Radny Łukasz Więcek w rozmowie na portalu Radomsko24.pl mówił, że obecny prezydent Jarosław Ferenc, jest najgorszym prezydentem w historii Radomska.

- Prezydent Ferenc rządzi w mieście prawie dwie kadencje, a  między innymi szkoły dzisiaj muszą walczyć, aby mieć boisko z prawdziwego zdarzenia przy swoim obiekcie - komentuje Rafał Dębski.

Rozmowa z Rafałem Dębskim, w środę 28 grudnia o godzinie 19.45 na portalu Radomsko24.pl. Zaprasza Irek Staszczyk.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk rafał dębski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE