Daj lajka budżetowi obywatelskiemu

Powstał podzespół do promocji budżetu obywatelskiego w Radomsku.

Powstał podzespół do promocji budżetu obywatelskiego w Radomsku.

O działaniach promujących ideę budżetu obywatelskiego rozmawiali członkowie podzespołu do spraw informacji i promocji, jaki wyodrębniony został spośród członków zespołu konsultacyjnego. Okazało się, że ciekawych pomysłów promujących partycypację społeczną radomszczanie mają bardzo dużo.

Podzespół pracujący nad budżetem obywatelskim, w szczególności nad promocją tej inicjatywy, zdecydował o wyborze logotypu, jaki będzie towarzyszył wszelkim działaniom promocyjnym (logo powyżej).

Grupa zdecydowała także o utworzeniu na Facebook'u profilu w kategorii „społeczność” pod nazwą „Radomszczański Budżet Obywatelski”. Prowadzenia tego profilu, mającego szeroko propagować inicjatywę, podjęli się członkowie podzespołu. Lajka można dać TUTAJ.

Wśród pomysłów na docieranie z informacją o budżecie obywatelskim do mieszkańców i zachęcanie ich do udziału w decydowaniu o swoim otoczeniu członkowie podzespołu wysoko ocenili bezpośrednie i otwarte spotkania z mieszkańcami. - To dobry pomysł i nie generuje kosztów. Podczas spotkań i rozmów radomszczanie maja szansę dowiedzieć się o wiele więcej niż na przykład z plakatów czy ogłoszeń, ponadto mogą od razu zapytać i wyjaśnić swoje wszelkie wątpliwości – ocenia Hanna Gorczyńska, koordynator ds. budżetu obywatelskiego.

Takie spotkania, zgodnie z pomysłem inicjatorów miałaby się odbywać trzykrotnie, w różnych miejscach, w każdym z czterech obszarów, na który podzielone zostało miasto. Ich celem będzie przybliżenie pojęcia budżetu obywatelskiego radomszczanom oraz wywołanie dyskusji o tym, jakie potrzeby widzą w swoim otoczeniu. Spotkania zorganizowane zostaną w okresie poprzedzającym zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego, czyli od maja do lipca br.

Kolejne spotkanie „grupy ds. promocji” odbędzie się w środę, 8 kwietnia. Opracowywane będą wówczas m.in. projekty i treści, jakie znajdą się na plakatach promujących budżet obywatelski wśród mieszkańców Radomska.

info UM Radomsko

Więcej o:
budżet obywatelski urząd miasta budżet budżet radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE