Czym jest impact mapa?

Czym jest impact mapa?

Impact mapa – lub mówiąc nieco inaczej mapowanie działania – to skuteczna metoda planowania strategicznego. Sprawia, że zarządzanie planem rozwoju jest dużo bardziej elastyczne, a tym samym skuteczne. Po ten rodzaj projektowania warto sięgnąć wówczas, gdy chcemy wesprzeć wprowadzanie produktu na rynek, a jednocześnie pomóc odpowiedzialnemu za to zespołowi w dostosowaniu podejmowanych działań do celów biznesowych.

Impact mapa wymaga fachowej wiedzy i szeregu umiejętności. Oczywiście można próbować zdobyć je samodzielnie, ale będzie to proces długi i wyczerpujący. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest szkolenie Impact mapa prowadzone przez fachowców w tej dziedzinie.

W czym pomaga impact mapa?

Jest to niezwykle skuteczna technika, po którą warto sięgnąć wówczas, gdy chcemy zwizualizować założenia, a także określić, jaki plan działania będzie najbardziej odpowiedni. Na ogół bywa tak, że osiągnięcie celu możliwe jest wówczas, gdy zaplanujemy działania na dłuższy czas. Takie planowanie wiąże się jednak z niemałym ryzykiem. Może bowiem okazać się, że założenia, które przyjęliśmy, zdezaktualizowały się. Warto przy tym pamiętać, że wpływ na tworzone projekty mają zarówno ludzie, organizacje, jak i inne projekty tworzone przez konkurencję.

Jeśli zapomnimy o elastycznym planie długoterminowym, musimy liczyć się z niepowodzeniem. Impact mapa to metoda, która świetnie sprawdza się, jeśli chcemy ograniczyć podejmowanie zbędnych i niepotrzebnych działań. Dzięki niej wyeliminujemy wszystko, co nie wspiera nas w osiągnięciu celu. Stawiając na impact mapa, możemy zwizualizować to, jak poszczególne działania wpływają na nasz projekt.

Szkolenie impact mapa – dlaczego warto?

Impact mapa to technika, dzięki której znajdziemy odpowiedź na szereg pytań. Dowiemy się przy jej pomocy, jaki jest cel podejmowanych przez nas działań, na kogo nasze działania wpływają, kto będzie je blokował, a kto zrealizuje nasz cel. Wskaże ona, jakie działania podjąć, aby przybliżyć się do celu, a także, z których trzeba zrezygnować, aby od celu się nie oddalać.

Profesjonalne szkolenie impact mapa to gwarancja zdobycia solidnej wiedzy w tym zakresie i szeregu umiejętności praktycznych. Warto pamiętać, że dobre szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy fachowców, którzy doskonale znają się na technice impact mapa i wiedzą, w jaki sposób z niej korzystać.

Szkolenie impact mapa – czego można się dowiedzieć?

Decydując się na profesjonalnie przygotowane szkolenie impact mapa, zyska się przede wszystkim wiedzę na temat komunikowania założeń funkcjonalnych oraz najważniejszych technik facylitacji. Jest to kurs, który uczy przejrzystej wizualizacji planu rozwoju, a także tego, jak prowadzić sesje impact mapa w swojej firmie.

Podczas szkolenia uczestniczy wypróbowują technikę w praktyce, co dostarcza niezwykle cennych informacji, jasno wskazując, że jest ona naprawdę skuteczna. Szkolenia tego typu adresowane są do wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem wizualizacji rozwoju do własnej firmy i stawiających na innowacyjne rozwiązania.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE