Czy warto korzystać z agencji social media?

Czy warto korzystać z agencji social media?

W dobie Internetu oraz coraz większej popularności mediów społecznościowych, wiele firm decyduje się na pomoc agencji marketingowych. Na czym tak właściwie polega obsługa social mediów oraz ile to kosztuje? Poniżej poznasz odpowiedzi na te pytania!

Projektowanie hal stalowych – pomożemy!

Na czym polegają social media?

Większość użytkowników Facebooka, Instagrama czy TikToka korzysta z nich do dzielenia się swoim codziennym życiem. Jednak istnieje też spora część osób, które mają inny pomysł na prowadzenie swoich profili, są to np.: dzielenie się wiedzą na różne tematy, wideo w formie żartów czy kulisy prowadzenia biznesu. Social media to nie tylko zdjęcia. Często kryje się za nimi przemyślana strategia działania oraz analiza grupy docelowej.

W wielu przypadkach to także płatne reklamy skierowane do odpowiednich odbiorców w celu przyciągnięcia nowych obserwujących, klientów czy wejść na stronę. To także zaangażowanie się w kontakt z followersami, odpowiadanie na wiadomości oraz komentarze. Jeśli nie masz wystarczająco czasu, żeby prawidłowo zająć się kontami swojej firmy w mediach społecznościowych – zlecasz to agencji social media, która działa za ciebie, zgodnie z Twoimi wytycznymi.

Agencja social media – czy warto z niej korzystać?

Na pewno warto rozważyć tę możliwość, jeśli nie mamy czasu na budowanie zaangażowanej społeczności wokół naszego biznesu. Wiele osób obecnie kupuje produkty przez social media, a firmy budują zaufanie do marki udzielając się na swoich profilach i dzięki temu ich sprzedaż rośnie (mimo tego, że produkty wcale nie należą do najtańszych).

Z pomocy specjalistów w dziedzinie social media warto skorzystać w przypadku, gdy brak nam kreatywności na ciekawe przekazanie treści. Agencja social media zdecydowanie czuje się w tym temacie, jak ryba w wodzie i wymyśli kontent, który przyciągnie do ciebie klientów.

Powiedzmy sobie szczerze. Kto dziś nie korzysta z Facebooka? Większość ludzi jest ciekawa co słychać u ich przyjaciół, a przy okazji przegląda także inne dostępne treści. Dlaczego więc nie spróbować sprzedawać przez social media? Skorzystanie z pomocy agencji pomoże Ci wprowadzić strategię, która zwiększy Twoją sprzedaż.

Agencja social media – ile kosztuje skorzystanie z jej usług?

W zależności od popularności i wielkości agencji oraz wielkości firmy, dla której mają być oferowane usługi, stawki są różne. Koszt obsługi kont społecznościowych przez agencję reklamową to stawka zaczynająca się od około 1000 zł netto miesięcznie (przy małych firmach). W większych firmach charakteryzujących się szeroką ekspansją rynku koszty te będą sięgać kilku lub kilkunastu tysięcy.

Należy pamiętać, że przybliżone tutaj wartości są bardzo elastyczne i mogą zależeć od wielkości oferowanych usług. Nawet mała firma może wyrazić chęć codziennych publikacji na swoich mediach, przez co koszty te będą znacznie wyższe niż w przypadku np. dwóch postów tygodniowo. W celu określenia oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb firmy, warto skontaktować się z agencją social media.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE