Czy ul. Reymonta w Radomsku zostanie zamknięta dla ruchu?

Czy ul. Reymonta w Radomsku zostanie zamknięta dla ruchu? Fot. arch. redakcji

Zrewitalizowany fragment ul. Reymonta w Radomsku ma – zgodnie z zapowiedziami władz miasta, ma się stać reprezentacyjną ulicą oraz miejscem do organizacji imprez plenerowych. Czy są zatem plany, by ul. Reymonta została zamknięta dla ruchu kołowego?

W ubiegłym tygodniu, w związku z organizacją imprezy Letnie Granie, ul. Reymonta w Radomsku została na trzy dni wyłączona z ruchu kołowego. W rozmowie z portalem Radomsko24.pl, prezydent Jarosław Ferenc mówił, że chce, by ulica ta stała się miejscem, gdzie organizowane będą cykliczne imprezy plenerowe. Czy zatem władze miasta mają również plany, by ulica ta stała się deptakiem i na stałe wyłączyć ją z ruchu kołowego?

Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku zapewnia, że na chwilę obecną takich planów nie ma.

- Przed nami do zrealizowania jest przebudowa centrum, tj. fragmentu ul. Piłsudskiego, ul. Plac 3-go Maja oraz samego skweru. Czas pokaże czy wyłączenie z ruchu fragmentu ul. Reymonta będzie zasadne. Będziemy analizować potrzeby mieszkańców. Na chwilę obecną możliwe jest jedynie czasowe wyłączenie z ruchu związane z organizacją imprez plenerowych – wyjaśnia Karolina Turowska.

Czy ulica Reymonta powinna zostać wyłączona z ruchu? Piszcie w komentarzach.

Więcej o:
radomsko ulica reymonta radomsko wyłączenie z ruchu reymonta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE