W sezonie letnim imprezy na ulicy Reymonta co dwa tygodnie?

Fot. W. Bojdo

Władze miasta Radomska robią co mogą, aby ożywić centrum miasta, a w szczególności wyremontowany fragment ulicy Reymonta. Ostatnim pomysłem prezydenta Jarosława Ferenca, jest organizowanie tam imprez w sezonie letnim, chociażby co dwa tygodnie.

Od momentu wyremontowania i oddania do użytku fragmentu ulicy Reymonta w Radomsku, zorganizowano tam Przystanek Foodtruck, a w pierwszy weekend września 2021 roku, event o nazwie „Letnie Granie”. Na ustawionej scenie wystąpili B.R.O., Ronnie Ferrari i Formacja Nieżywych Schabuff. Imprezie „Letnie Granie” towarzyszył też Przystanek Food Truck.

- Bardzo się cieszę, że na zakończenie lata, możemy zorganizować event z prawdziwego zdarzenia. Chcieliśmy, aby ulica Reymonta żyła. Dziś widzimy, że żyje. Jest pełno ludzi, dobra zabawa, dobre zespoły. Cieszę się, że to miejsce się sprawdza i radomszczanie mogą być zadowoleni – mówił nam podczas „Letniego grania”, prezydent Ferenc.

Prezydent Jarosław Ferenc idzie o krok dalej. Imprezy plenerowe na ulicy Reymonta widzi w sezonie letnim chociażby co dwa tygodnie.

- W przyszłym roku, zaczniemy pewnie od maja, od majówki. Chcemy, chociażby co drugi weekend, zorganizować jakąś imprezę na ulicy Reymonta, bo chcemy, aby radomszczanie się przyzwyczaili do tego. A inwestorów zachęcić do tego, aby otwierali tu ogródki restauracyjne i różnego rodzaju atrakcje - podkreśla prezydent.

Czy pomysł się sprawdzi? Przekonamy się w 2022 roku.

Więcej o:
letnie granie ulica reymonta reymonta radomsko jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE