Czy stary basen w Radomsku powinien zostać przekształcony w salę sportów walki?

Czy stary basen w Radomsku powinien zostać przekształcony w salę sportów walki? Fot. archiwum

Ważą się losy pływalni przy ul. Leszka Czarnego w Radomsku. Władze miasta planują zmienić przeznaczenie obiektu. Ale są też głosy, by basen wciąż pełnił swoją dotychczasową funkcję.

Co się stanie z basenem przy ul. Leszka Czarnego po oddaniu do użytku nowego kompleksu przy ul. Św. Jadwigi Królowej? Tego wciąż nie wiadomo. Radny Rady Miasta, Radosław Rączkowski wnioskował do władz miasta, by obiekt nadal funkcjonował, by korzystały z niego szkoły oraz działające w mieście szkółki pływackie. Otrzymał odpowiedź, że obiekt wymaga kosztownej modernizacji, co przy utworzeniu nowego kompleksu jest nieuzasadnione.

Władze miasta planują zlikwidować pływalnię przy ul. Leszka Czarnego i utworzyć tam salę sportów walki. Nie wszystkim pomysł ten się podoba. Oprócz radnego Rączkowskiego, chęć pozostawienia starej pływalni wyraził również radny Andrzej Kucharski.

- Stary basen trzeba zachować – mówił podczas piątkowej (26 lutego) sesji Andrzej Kucharski.

Czy pływalnia przy ul. Leszka Czarnego powinna zostać przekształcona w salę sportów walki? Czekamy na Wasze opinie. Wyraźcie je w komentarzach oraz sondzie dostępnej na naszym portalu.

Więcej o:
radomsko stary basen basen leszka czarnego sala sportów walki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE