Czy noszenie biżuterii wpływa na pewność siebie?

Czy noszenie biżuterii wpływa na pewność siebie?

Symbol bogactwa, władzy i statusu społecznego – taka właśnie była niegdyś biżuteria. Teraz zmieniła nieco swoje przeznaczenie. Ale czy może wpływać na samopoczucie i pewność siebie.

Biżuteria w psychologii

Biżuteria to wyjątkowy element stylizacji. Potrafi wyjątkowo podkreślić naszą naturę. Przykładowo złota biżuteria, taka jak kolczyki o zielonych kamieniach, idealnie podbije piękno brązowych czy piwnych oczu. Podobnie jest z naszyjnikami, gdyż model odpowiedniej długości ma moc uwydatnienia długiej, smukłej szyi. W ten sposób maskujemy pewne niedoskonałości, a jednocześnie przykuwamy uwagę do tych części ciała, które w sobie kochamy. To jest jeden z aspektów budujących pewność siebie. Nie jest natomiast jedyny w gronie czynników.

Biżuteria ma niezwykłą moc wpływu na samopoczucie zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Przede wszystkim jej zadaniem jest odzwierciedlanie naszej osobowości, wartości oraz preferencji. Gdy zakładamy choker z czarnej skóry, który wskazuje na nasz mocny charakter, z pewnością poczujemy się lepiej niż w delikatnym łańcuszku niedopasowanym do nas samych. 

Biżuteria to również idealny nośnik wspaniałych wspomnień. Podarowana w prezencie przez bliską osobę sprawia, że czujemy bliskość danej osoby przez cały dzień. To natomiast buduje naszą pewność siebie w trudnych chwilach. Wszystko to, to efekt placebo – skoro jednak działa, to czemu mielibyśmy z niego rezygnować? Zakładaj biżuterię, która podnosi Cię na duchu, mogą to być nawet kolczyki typu nausznice, które znajdziesz między innymi na stronie: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/kolczyki/nausznice.html.

Rodzaje biżuterii

Biżuterię można podzielić ze względu na różne kryteria. Pierwszym z nich będzie zatem czynnik miejsca. Każdy element biżuteryjny nosimy w innych rejonach ciała, aby podkreślić odmienne atuty. Wyróżniamy zatem naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki czy spinki. Przykładowo kolczyki z zielonymi kamieniami połączone z naszyjnikiem o identycznym kamieniu potrafią w niezwykły sposób uwydatnić brązowe i piwne oczy. 

Za ciekawy przykład może posłużyć również delikatna, acz charakterna bransoletka ze złota 585 z niewielką zawieszką, która potrafi podkreślić smukły nadgarstek oraz zadbane dłonie. Do tego można dodać jeszcze pierścionek zaręczynowy, a jeśli jeszcze takowego nie masz – nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć kilka drobniejszych modeli, aby przykuć uwagę do pięknych palców. W ten sposób nie tylko intrygujesz otoczenie, lecz również budujesz własną pewność siebie.

Biżuterię można również podzielić na podstawie kryterium okoliczności. W ofertach wielu jubilerów znajdziemy te różnorodne modele biżuterii przeznaczone na określone okazje. Oczywiście nikt nie broni ich nosić na co dzień, jeżeli taki jest Twój styl. Wyróżniamy natomiast pewne rodzaje, a na pierwszym miejscu znajduje się biżuteria codzienna. Mowa tutaj o delikatnych akcesoriach ze srebra i złota, które mają zapewniać komfort w ciągu dnia. Specjalną grupą jest biżuteria ślubna, którą warto dopasować w szczególny sposób, aby zapamiętać ten dzień do końca życia. Wybieraj świadomie i buduj poczucie pewności siebie w każdym momencie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE