Czy nauka angielskiego online dla dzieci ma sens? Sprawdź, co mówią specjaliści

Czy nauka angielskiego online dla dzieci ma sens? Sprawdź, co mówią specjaliści

Czy warto uczyć dzieci języka od najmłodszych lat? Jeśli tak, to w jaki sposób to robić? Rozwiązaniem może być kurs angielskiego online. Co mówią eksperci o tego typu lekcjach? Które szkoły zapewniają odpowiednie podejście do dzieciaków? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Angielski dla dzieci online – dobra szkoła

Zajęcia online z angielskiego różnią się znacznie od tych, jakie znamy ze szkoły. Dlatego wielu rodziców może szokować to, w jaki sposób prowadzone są lekcje przez internet. Dobrym przykładem nowatorskiej szkoły językowej może być Tutlo (https://pl.tutlo.com/), gdzie naukę języka angielskiego dla dzieci dopasowuje się do indywidualnych potrzeb naszych pociech.

Lekcje różnią się od siebie zależnie od tego, w jakim wieku jest dziecko i jaki jest jego poziom zaawansowania. W szkole zajęcia prowadzi się przez zabawę, a wszystko nastawione jest na komunikację. Wraz z wiekiem dochodzą kolejne umiejętności, w tym czytanie i pisanie. Stopień trudności zagadnień tematycznych jest sukcesywnie podwyższany. Oczywiście rodzic na każdym etapie ma możliwość łatwego sprawdzenia postępów dziecka, ma wygodny dostęp do panelu rodzica, co daje możliwość zarządzania lekcjami i weryfikacji tego, czego faktycznie dzieci się nauczyły.

Immersja językowa - co warto wiedzieć?

Analizując artykuły specjalistów, możemy łatwo zauważyć, że umożliwianie dzieciom kontaktu z językiem obcym od najmłodszych lat to tak naprawdę dawanie im szansy na łatwiejsze przyswojenie angielskiego w przyszłości. Dlaczego? Warto sobie uświadomić, że dzieciaki do piątego roku życia uczą się języka w sposób podświadomy i zupełnie naturalny; używają do nauki języków obcych tych samych ośrodków mózgu, co w przypadku nauki języka ojczystego. Trzeba też wiedzieć, że nauka języka angielskiego w młodym wieku wpływa bardzo dobrze na rozwój umysłowy naszych pociech.

Zostając chwilę przy najmłodszych dzieciach, warto nadmienić, że dwulatkowie i trzylatkowie lepiej radzą sobie z opanowaniem fonologii, czyli dźwięków danego języka. Po prostu dzieci mają bardziej elastyczny aparat mowy, co może sprawić, że łatwiej przyswoją naturalną angielską wymowę i intonację. Trzeba zatem pamiętać, żeby otaczać naszą pociechę językiem angielskim; takie zatopienie, inaczej zwane “immersją”, przynosi naprawdę świetne wyniki. Kontakt z lektorem i native speakerem to jedno, ale wystawienie dzieci na bodźce językowe to drugie. Nie wahajmy się zatem puszczać im angielskich piosenek, bajek czy filmów, mówmy do nich po angielsku I rozmawiajmy w tym języku z domownikami.

Nauka angielskiego online dla dzieci – dlaczego warto?

Odpowiednio wcześnie rozpoczęte lekcje, nie tylko te w domu, ale także online, dają ogromną przewagę dzieciom na początku szkoły podstawowej. Dodatkowo przełamywane są bariery dziecka, które mogłyby pojawić się później, takie jak wstyd przed mówieniem w innym języku. Wiadomo, że dziecko uczące się w domu z lektorem nie jest narażone na złośliwe uwagi kolegów, a dzięki temu nie będzie sytuacji stresujących, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jego dalsze postępy.

Dlatego jeśli myślimy o angielskim dla początkujących czy zajęciach dla dzieci, to pokuśmy się o spotkania ze specjalistami w formie lekcji indywidualnych, które przygotują dziecko do dalszej edukacji. Nasze wątpliwości możemy rozwiać, kontaktując się z lektorem I rozmawiając z nim, na przykład o potrzebach dziecka I jego dalszej drodze nauki. To naprawdę dobry sposób.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE