Czy na ul. Stara Droga w Radomsku będzie bezpieczniej?

Czy na ul. Stara Droga w Radomsku będzie bezpieczniej?

Radna Rady Miasta w Radomsku, Beata Kowalska wnioskuje do władz miasta o poprawę bezpieczeństwa na ul. Stara Droga w rejonie osiedla „Słoneczne”. Chodzi o montaż znaku „Zakaz postoju”. Pismo w tej sprawie radna skierowała do prezydenta. Jest już odpowiedź.

Jak zauważa radna, postawienie znaku spowoduje nie tylko wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania na tym odcinku jezdni, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

- Pragnę podkreślić, że już nie jeden raz ulica Stara Droga pełniła rolę drogi alternatywnej. Obecnie prowadzony jest kolejny etap jej przebudowy. Zgodnie z umową ma on zostać zakończony w tym roku. Jestem przekonana, że po tym fakcie, ulica Stara Droga, ponownie będzie pełniła rolę drogi alternatywnej, w związku ze zwiększeniem natężenia ruchu kołowego na ulicy Krakowskiej, spowodowanym budową drogi krajowej A1 – pisze we wniosku radna, Beata Kowalska.

Władze Radomska poinformowały, że pod koniec 2020 r. przeprowadzona została wizja lokalna terenu.

- Podczas wizji lokalnej stwierdzono parkowanie pojazdów po stronie Osiedla Słoneczne, które to stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Przedmiotowa sprawa została tez zgłoszona telefonicznie do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku. Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na wspomnianym odcinku drogi, zarządca drogi zaplanował już wprowadzenie w 2021 r. zmiany stałej organizacji ruchu drogowego polegającego na zakazie postoju. W miesiącu maju zostanie rozpoczęta procedura wyłonienia firmy, która przygotuje projekty zmiany starej organizacji ruchu drogowego na drogach gminnych w Radomsku, o które wnioskowali w ostatnim czasie mieszkańcy miasta Radomska oraz radni Rady Miejskiej. Planowana realizacja zamontowania wnioskowanego znaku to III kwartał bieżącego roku – wyjaśnia Monika Andrysiak, wiceprezydent Radomska.

Więcej o:
radomsko stara droga radomsko poprawa bezpieczeństwa beata kowalska wniosek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE