Czy możemy zmienić opony? Wyjaśniamy wątpliwości

Czy możemy zmienić opony? Wyjaśniamy wątpliwości Fot. pixabay.com

Wymiana ogumienia jest czy nie jest sprawą niezbędną?

- Aktualnie wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym jest uzasadniona tylko w razie przebicia lub innego problemu uniemożliwiającego jazdę. Sezonową wymianę ogumienia lepiej zostawić na później. Lepiej wstrzymać się jeszcze jakiś czas, zdrowie i życie jest najważniejsze. Zdrowia nie kupi się w cenie czterech zimowych opon – mówi Mariusza Pawłowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie, ale tylko przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących potrzeb - podały branżowe organizacje motoryzacyjne.

Dodały, że inni mogą poczekać. Organizacje napisały we wspólnym komunikacie, że na skutek interwencji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Związku Dealerów Samochodów (ZDS) resort zdrowia wydał zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb.

Więcej o:
koronawirus koronowirus radomsko wymiana opon policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE