Czy dieta online jest tańsza, niż tradycyjna terapia u dietetyka?

Czy dieta online jest tańsza, niż tradycyjna terapia u dietetyka?

Jeśli chcesz zadbać o sylwetkę, swoje zdrowie i kondycję, nie musisz wydawać majątku. Jednak aby szybko zrzucić zbędne kilogramy, potrzebujesz profesjonalnie ułożonego planu odżywiania. Jeżeli koszty terapii u dietetyka przyprawiają cię o zawrót głowy, rozwiązaniem dla ciebie może być dieta online. Sprawdziliśmy, ile kosztuje odchudzanie ze zdalnym specjalistą od żywienia, a ile zapłacisz w gabinecie.

Aby schudnąć, uniknąć efektu jo-jo i nie nabawić się problemów ze zdrowiem, powinieneś stosować wartościową, odpowiednio skomponowaną dietę. W tym celu możesz odwiedzić gabinet dietetyka lub skorzystać z opcji odchudzania przez Internet. Okazuje się, że plany dietetyczne online nie ustępują pod żadnym względem tym układanym dopiero po spotkaniu ze specjalistą. Ich zaletą jest też atrakcyjna i przystępna dla kieszeni cena.

Na czym polega ułożenie diety online?

Układanie diety to nie bułka z masłem. Aby była ona skuteczna, plan żywieniowy musi być perfekcyjnie dopasowany do danej osoby – i to zarówno jeśli chodzi o jej cele, masę ciała, jak i upodobania kulinarne. Właśnie w ten sposób są komponowane diety online, które przygotowuje między innymi specjalista od żywienia Akop Szostak. Są one przy tym idealnym rozwiązaniem dla tych, dla których ma znaczenie, ile kosztuje dieta – płaci się za nie zdecydowanie mniej niż za wizytę w gabinecie dietetyka.

Plan dietetyczny online powstaje dopiero wtedy, gdy specjalista zbierze szereg szczegółowych informacji na temat swojego podopiecznego. Na podstawie danych dotyczących jego wzrostu, wagi oraz prowadzonego trybu życia, oblicza on rzeczywiste zapotrzebowanie energetyczne konkretnej osoby. Następnie specjalista bierze pod uwagę to, czy jego klient chce zredukować swoją wagę, wyszczuplić sylwetkę, czy może zbudować masę mięśniową. Na końcu powstaje dieta online – zdrowa, pożywna, a także uwzględniająca preferencje smakowe.

Ile kosztuje dieta ułożona w gabinecie specjalisty?

Stworzenie planu dietetycznego zwykle wymaga więcej niż jednego spotkania w gabinecie. Chcąc schudnąć, trzeba skorzystać niekiedy z wielu konsultacji ze specjalistą, co nie pozostaje bez wpływu na koszty.
Z danych zebranych w 2021 roku wynika, że cena za jedną wizytę u dietetyka to wydatek od 80 zł do nawet 200 zł. W czasie pierwszego spotkania specjalista dokonuje pomiarów ciała, zbiera wywiad na temat pacjenta, jego stanu zdrowia, a niekiedy zleca wykonanie badań. Dopiero podczas następnych odwiedzin w gabinecie można otrzymać spersonalizowany jadłospis.

Cena planu dietetycznego zależy od tego, na ile dni zostanie on ułożony. W przypadku menu na dwa tygodnie trzeba liczyć się z wydatkiem nawet 400 zł. Ponadto do kosztów odchudzania należy dodać również opłaty za wizyty kontrolne. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na dietę online, która jest równie skuteczna, ale zdecydowanie tańsza.

Dieta online – ekonomiczne rozwiązanie i sposób na wymarzoną sylwetkę

Koszt takiej usługi może być dla ciebie miłym zaskoczeniem – oscyluje on między 200 a 300 złotych.
W ramach cenie specjalista układa plan diety, proponuje odpowiednią suplementację, przesyła przepisy oraz zapewnia możliwość konsultacji telefonicznych. Oprócz tego na życzenie podopiecznego może on stworzyć plan treningowy.

Korzystając z usług online, oszczędzasz pod każdym względem. Nie wydajesz pieniędzy na dojazdy do gabinetu, płacisz mniej za samą dietę, a także dostajesz spis ćwiczeń dopasowanych do twoich możliwości fizycznych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE