Czterech nieodpowiedzialnych uczestników dróg wyeliminowanych z ruchu

Czterech nieodpowiedzialnych uczestników dróg wyeliminowanych z ruchu Fot. archiwum

17 kwietnia 2023 roku policjanci radomszczańskiej drogówki w ramach działań pn. „Alkohol i narkotyki" wyeliminowali czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich wsiadło za kierownicę na tzw.podwójnym gazie, a jeden poruszał się samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Pierwszy przypadek kierowania w stanie nietrzeźwości policjanci ujawnili podczas kontroli statycznej w Radomsku na ul. Kraszewskiego około 7.30. Kierujący fordem transitem wydmuchał w alkomat blisko 1 promil.

Przed południem na ul. Sikorskiego uwagę mundurowych przykuł dziwnie poruszający fiat doblo. Nic dziwnego, bo kierowca miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Zaś po centrum miasta po południu jeździł rowerzysta, który w tym dniu był rekordzistą, jeśli chodzi o stan trzeźwości. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że ma 2 promile. Wcale nie było to dla niego przeszkodą, żeby w tym stanie poruszać się jednośladem po drodze publicznej. Zapłaci on 2500 złotych mandatu. Natomiast sprawy pijanych kierowców samochodów trafią do sądu. Tam grozi im kara do 2 lat więzienia, utrata uprawnień i wysoka grzywna.

- Podczas działań w tym dniu w oko policjantów wpadł też kierowca citroena, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W tym przypadku szybko wyszło na jaw, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów, a jego samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Jedyne szczęście, że mężczyzna był trzeźwy. Ten kierowca ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Za złamanie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 - informuje asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Więcej o:
policja policja radomsko nietrzeźwy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE