Czerwcowe luzowanie obostrzeń

Czerwcowe luzowanie obostrzeń

Od 6 do 25 czerwca, przywrócona zostaje możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m2; od 6 czerwca zwiększony zostanie też limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób.

Minister zdrowia na środowej ( 2 czerwca) konferencji prasowej dotyczącej luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa poinformował o przywróceniu możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15 m. kw.

- Kolejnym elementem, gdzie również będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2 to są sale zabaw - mówię tu o salach zabaw dla naszych najmłodszych, dla dzieci. One były do tej pory zamknięte. Tu przywracamy możliwość ich funkcjonowania z normatywem, który dotyczy całej tej branży eventowej - powiedział Niedzielski.

Poinformował również o zmianach, jeśli chodzi o imprezy i zgromadzenia.

- Mówimy tu o weselach, oczywiście o zgromadzeniach też publicznych. Od 6 czerwca zwiększamy ten limit do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób - dodał minister zdrowia.

PAP

Więcej o:
obostrzenia lockdown koronawirus koronawirus radomsko luzowanie obostrzeń
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE