Czekamy na dialog

Czekamy na dialog

Związek Nauczycielstwa Polskiego twierdzi, że ministerstwo straszy nauczycieli, zbierając dane na temat ich aktywności w protestach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Minister Czarnek odpowiada, że to „straszenie jakimś zastraszaniem”.

- Nikt nie ma prawa zastraszać nauczycieli, dyrektorów i pracowników oświaty! Minister edukacji nie ma prawnych możliwości nakładania kar dyscyplinarnych, porządkowych oraz jakichkolwiek innych form odpowiedzialności. Bronimy i będziemy bronić nauczycieli i pracowników oświaty. Nie damy się zastraszyć! Przypominamy, że podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku podczas strajku, kiedy niektórzy kuratorzy oświaty zbierali informacje o strajkujących pracownikach - napisał (21 października 2020 roku) w oświadczeniu Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- Mieliśmy nadzieję na dialog z nowym ministrem - mówi z kolei Adam Młynarski, prezes ZNP oddział w Radomsku.

- Kwestii do dyskusji  jest sporo. Zmiana podstaw nauki, zmiana podręczników, nikt tym się nie interesuje. Kwestie ideologiczne tylko wybijają się na pierwszy plan - komentuje gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Cała rozmowa z Adamem Młynarskim prezesem ZNP oddział w Radomsku, w piątek 8 stycznia 2021 roku, na portalu Radomsko24.pl. Początek niezmiennie o 19.45.

Więcej o:
szkoła szkoła radomsko koronawirus w szkole koronawirus radomsko adam młynarski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE