Czekają tylko na mróz i śnieg

Czekają tylko na mróz i śnieg Fot. Zdjęcie archiwalne

Ośrodek na Górze Kamieńsk jest przygotowany do zimowego sezonu. Innowacją w tym roku będzie przenośnik taśmowy, który zastąpi tzn. wyciąg talerzykowy. W dużej mierze poprawi to komfort zwłaszcza dla początkujących narciarzy. Gdy tylko temperatura spadnie do 3 stopni poniżej zera mogą zacząć pracować armatki śnieżne, których w tym roku będzie zainstalowanych na stoku 18. Ośrodek zrezygnował z tzn. lanc śnieżnych.

Przypomnijmy Góra Kamieńska to sztuczne wzgórze o wysokości 386 m n.p.m. powstałe, jako zwałowisko zewnętrzne Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Na północno-wschodnim stoku góry jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Wyposażony jest on w sztucznie naśnieżaną trasę narciarską, czteroosobową kolej krzesełkową o długości 760 m oraz dwa o długościach 700 i 160 m. W lecie kolej umożliwia wjazd na szczyt góry z rowerem. Na Górze Kamieńskiej i w jej okolicach wyznaczone są też trzy trasy rowerowe o łącznej długości 42 km.

Więcej o:
góra kamieńsk ośrodek na górze kamieńsk sezon zimowy na stoku kopalnia węgla brunatnego bełchatów ośrodek sportu i rekreacji góra kamieńsk trasa narciarska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE