Czas na 8. edycję Ultra Kamieńsk

Czas na 8. edycję Ultra Kamieńsk Fot. B. Nowakowski

W dniach 6 i 7 sierpnia 2022 odbędzie się 8. Ultra Kamieńsk. Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy przygotowują trzy trasy biegowe o długości 10 km, 25 km oraz 50 km, które wytyczone zostaną na Górze Kamieńskiej. Start zapisów do Ultra Kamieńsk zaplanowany jest na 10 lutego na godzinę 20:00, a formularz dostępny będzie na stronie ultrakamiensk.pl.

- Zapisy do tegorocznej edycji Ultra Kamieńsk startują sporo wcześniej, ale to celowy zabieg. Chcemy dać szansę jak największej liczbie zawodników przygotować się do zmagań na najwyższej górze w centralnej Polsce – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator imprezy.

- W programie zawodów wzorem ubiegłych lat znajdą się trzy dystanse 10 km, 25 km i 50 km, dzięki czemu każdy bez względu na poziom sportowy będzie mógł spróbować swoich sił w biegu górskim – dodaje.

Górska Dyszka

Rywalizację na Górze Kamieńskiej zainaugurują biegacze, którzy zdecydują się na start w trzeciej odsłonie Górskiej Dyszki. To propozycja dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na dystansie 10 km na najwyższej górze w centralnej Polsce. Suma przewyższeń na 10 km wynosi +/- 410 m. W tegorocznej odsłonie obowiązuje limit 100 zawodników. Start zaplanowany jest na godzinę 18.30 w dniu 6 sierpnia.

Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńska

W niedzielę 7 sierpnia na trasę wyruszą zawodnicy na dwóch najdłuższych dystansach, gdzie suma przewyższeń wynosi odpowiednio dla 25 km +/- 700 m i dla 50 km +/-1300 m. Jako pierwsi zmagania z górą Kamieńsk rozpoczną ultrasi, a później ruszą na nią półmaratończycy. Na trasie nie zabraknie licznych zbiegów i podbiegów, w tym pod stok narciarski oraz na najwyższy punkt góry. W biegach obowiązuje limit uczestników, na 50 km – 50 zawodników, a na 25 km – 150.

Organizatorem 8. Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również do odwiedzin profilu biegu na Facebook'u, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.

Więcej o:
ultra kamieńsk bieg kamieńsk ultra góra kamieńska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE