Czarne chmury nad klubem Victoria Żytno

Czarne chmury nad klubem Victoria Żytno Fot. KS Victoria Żytno/FB

Czy w nowym sezonie piłkarskim Victoria Żytno wystąpi w rozgrywkach piotrkowskiej okręgówki? Można mieć poważne wątpliwości. Wszystko wskazuje na to, że klub nie otrzyma licencji.

- Z żadnym klubem w okręgu nie mamy takich problemów. Licencja dla klubu po weryfikacji boiska została przyznana warunkowo do 30 czerwca2023 roku - mówi Stanisław Sipa, kierownik Delegatury ŁZPN w Piotrkowie Trybunalskim

- Dodam, że w 2019 roku do Biura Związku wpłynęło pismo od lokalnych władz samorządowych informujące nas, że problem zaplecza sportowego zostanie niebawem rozwiązany, gdy zostaną na ten cel zapewnione środki w budżecie gminy Żytno. Mamy połowę roku 2023 - zauważa Stanisław Sipa.

Fragment pisma skierowanego 24 maja 2023 roku do prezesa KS Viktoria Żytno z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, delegatury w Piotrkowie Trybunalskim.

(...) Nawiązując do wcześniejszych rozmów przeprowadzonych z Kierownictwem Klubu Victoria oraz z władzami samorządowymi, a także analizując szereg pism, Wydział Gier Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim zmuszony jest nie dopuście boisko w Żytnie przy ul. Strażackiej do rozgrywek w sezonie 2023/2024. Weryfikacja boiska oraz licencja dla klubu na w rozgrywkach klasy Okręgowej Seniorów została przyznana warunkowo do 30.06.2023r. z uwagi na zapewnienia władz samorządowych o budowie zaplecza sportowego w obrębie stadionu w Żytnie (...).

- Podstawowym problemem jest brak szatni. Do tej pory drużyny przebierają się w pomieszczeniach oddalonych od boiska o 200 metrów - dodaje Stanisław Sipa.

- Moje działania i rozmowy w wójtem kończą się zawsze na zapewnieniach i oddalaniu problemu. Do tego potrzeba chęci współpracy i działania - mówi Sebastian Grzgorczyk, prezes Klubu Sportowego Viktoria Żytno.

Innego zdania jest Mirosław Ociepa, wójt gminy Żytno.

- Jestem gotowy do współpracy. Zależy mi na wypracowaniu optymalnych warunków. W niedługim czasie chcę rozmawiać na ten temat z przedstawicielami klubu, chcę ze sprawa zapoznać radnych mojej gminy z Komisji Kultury i Sportu – komentuje Mirosław Ociepa w rozmowie z naszym portalem.

Głos w tej sprawie zabierają również działacze sportowi w gminie, którzy w swoich wypowiedziach chcą pozostać anonimowi.

- Dopóki w gminie będzie taka władza jaka jest, to nic się nie zmieni czyli partyjni funkcjonariusze, a nie samorządowcy - podkreśla jeden z naszych rozmówców.

- Teraz przed wyborami to pieniądze się znajdą i wójt będzie dumny co robił, a gdzie był przez te kilka lat? Szkoda tylko tych młodych chłopców co się garną do sportu - to kolejny komentarz.

- Pomimo wielu próśb i pism kierowanych przez Wydział Gier zarówno do władz KS Victoria oraz samorządowych do dziś sytuacja z przystosowaniem obiektu do uczestnictwa w  rozgrywkach zgodnie z przepisami licencyjnymi  PZPN nie została zrealizowana - podkreśla Sipa.

Więcej o:
victoria żytno boisko gmina żytno
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE