„Czad i ogień – obudź czujność” – akcja w szkole w Strzałkowie

„Czad i ogień – obudź czujność” – akcja w szkole w Strzałkowie Fot. UG Radomsko

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Czad i ogień - obudź czujność”. Strażacy z PSP w Radomsku oraz druhowie z OSP w Strzałkowie podczas spotkania z uczniami podzielili się wiedzą na temat właściwego postępowania w przypadku wystąpienia dymu lub czadu oraz omówili zasady udzielania pierwszej pomocy.

W akcji edukacyjnej straży pożarnej wzięli udział uczniowie klas 1-3 strzałkowskiej podstawówki.

- Akcja ma na celu uświadomienie dzieciom jakie są możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Po drugie, ma na celu uświadomienie dzieciakom, że tlenek węgla, czyli czad to tak zwany „cichy zabójca”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu. I wreszcie po trzecie ma za zadanie  pokazanie dzieciakom jak należy zachować się w sytuacji niebezpiecznej dla życia – wyjaśnia kpt. Łukasz Sroka z Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

W trakcie wizyty strażacy z PSP w Radomsku omówili najważniejsze aspekty bezpieczeństwa związane z pożarami oraz zagrożeniami związanymi z dymem i czadem. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i zdobyć cenne informacje, które mogą okazać się kluczowe w przypadku sytuacji awaryjnych. Za pomoc dydaktyczną posłużył im symulator domu wyglądający jak duży domek dla lalek oraz czujka dymu.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków szkoła strzałków akcja straż pożarna czad i ogień
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE