Cypryjska przygoda uczniów Ekonomika

Cypryjska przygoda uczniów Ekonomika

Dwunastu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych spędziło dwa tygodnie w cypryjskim Pafos gdzie zdobywało doświadczenie zawodowe odbywając staże w firmach. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilność szansą na rozwój zawodowy”, który finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Uczennice z zawodu technik hotelarstwa odbywały staż w hotelu King Jason, gdzie miały okazję pracować w międzynarodowym zespole doskonaląc umiejętności zawodowe i język angielski podczas rozmów z gośćmi i współpracownikami. Stażyści z klas o profilu technik ekonomista i technik rachunkowości pracowali w działach finansowych hotelu King Jason i Louis Ledra Beach Hotel. Natomiast uczennice z zawodu technik handlowiec odbyły staż w supermarkecie 4U. Cała grupa była bardzo życzliwie przyjęta przez personel firm goszczących i mogła doskonalić swoje umiejętności zawodowe w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Ponieważ w czasie pobytu panował ogromny upał  czasie wolnym młodzież odpoczywała na plaży i na basenach, które znajdowały się obok miejsca zakwaterowania.

Odbyły się  również wieczór cypryjski z tradycyjnymi daniami, wizyta w grobowcach królewskich czy wycieczka jeepami po najpiękniejszych okolicach i rejs statkiem na błękitną lagunę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, a po powrocie do Polski na zakończenie projektu otrzymają również dokumenty Europass-Mobilność, które z pewnością wzbogacą CV stażystów. W trakcie pobytu młodzieży w Pafos przebywały również dwie panie anglistki które odbywały job shadowing czyli obserwację pracy w hotelu King Jason. Były Karolina Owczarek i Aleksandra Kutek.  

Podczas pobytu opiekę nad uczniami sprawowała koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka.

Więcej o:
Radomsko Ekonomik staż ZSE Cypr
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE