Cyfrowy powiat radomszczański

Cyfrowy powiat radomszczański Fot. gov.pl

Ponad 300 tysięcy złotych pozyskał Powiat Radomszczański w ramach Konkursu Grantowego „Cyfrowy Powiat”. Fundusze zostaną wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu IT, oprogramowania, licencji do realizacji e-usług oraz zdalnej pracy.

Powiat Radomszczański aplikował w ramach tego konkursu o dofinansowanie w wysokości 335 088 zł. Jak wynika z otrzymanej informacji, wniosek został zaakceptowany. Dzięki dofinansowaniu powiat planuje zakup nowoczesnego oprogramowania, serwera poprawiającego poziom e-usług z zakresu geodezji, serwera plików, urządzeń zabezpieczających sieć internetową oraz szkolenia pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Celem Konkursu Grantowego „Cyfrowy Powiat” jest wsparcie projektów, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Należą do nich projekty jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej, poprzez zwiększenie cyfryzacji instytucji samorządowych oraz jednostek im podległych i nadzorowanych, a także zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Więcej o:
cyfrowy powiat powiat radomszczański dofinansowanie cyfrowy powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE