COM w Radomsku gotowe do przyjęcia pensjonariuszy

Fot. Wojciech Bojdo

Dobiegła końca budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomsku współfinansowana ze środków Funduszu Solidarnościowego. Obiekt jest przygotowany do przyjęcia pierwszych podopiecznych.

Zlokalizowany przy ul. Zachodniej 27 budynek przeznaczony jest dla mieszkańców wymagających opieki osób trzecich, w tym również opieki wytchnieniowej.

Celem tej inwestycji jest wszechstronna pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym. Pensjonariusze będą mogli skorzystać z kompleksowej opieki pielęgniarskiej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej oraz z zajęć przystosowujących do życia w społeczeństwie, odciążając jednocześnie opiekunów uczestników programu, co zapewni im możliwość kontynuacji lub podjęcia pracy zarobkowej.

W placówce będzie 14 miejsc opieki całodobowej oraz 6 miejsc opieki dziennej. Jest również jedno miejsce tzw. „opieki wytchnieniowej”. Budynek wyposażony jest w windę.

Wszystkie pokoje posiadają łazienki, wyposażone są w łóżka rehabilitacyjne i meble. Jest też kuchnia, pokój rehabilitacji i część wspólna. Pokoje na parterze zapewniają bezpośredni dostęp do ogrodu zewnętrznego.

Obiektem będzie zarządzać Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Kierownikiem Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego została Beata Kotlicka.

Pierwsi pensjonariusze zostaną przyjęci w przyszłym tygodniu.

Szczegóły w relacji wideo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko com radomsko centrum opiekuńczo mieszkalne mops radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE