Co z remontem piwnic MDK w Radomsku?

Co z remontem piwnic MDK w Radomsku?

Wciąż nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem piwnic Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Firma, która miała zrealizować zadanie, złożyła rezygnację. Nowego wykonawcy jeszcze nie wyłoniono.

Przetarg na zagospodarowanie piwnic MDK w Radomsku wygrała radomszczańska firma „Inkomet”. Wykonawca, po wejściu na teren budowy stwierdził, że piwnice są w bardzo złym stanie i realizacja zadania według opracowanego projektu nie jest możliwa.

Umowa z firmą Inkomet na wykonanie remontu piwnic w MDK została podpisana w sierpniu 2020 roku. W październiku wykonawca przedstawił miastu informację, że w dokumentacji zostały przyjęte wadliwe rozwiązania dotyczące izolacji ścian piwnic. Opierał się na własnej ekspertyzie. Miasto też dysponowało własną dokumentacją, ale po sugestiach wykonawcy, zleciło dodatkową niezależną ekspertyzę. Ta potwierdziła opinię wykonawcy. W maju przedsiębiorca złożył rezygnację, a miasto zleciło naniesienie do projektu poprawek, zgodnych z ekspertyzą.

- Jednostka projektowa przekazała do Urzędu Miasta zmienioną dokumentację projektową. W chwili obecnej sprawdzana jest jej kompletność – wyjaśnia Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Jednocześnie przygotowywany jest przetarg na realizację zadania, po rozstrzygnięciu którego powinien zostać wyłoniony nowy wykonawca.

- Inwestycja rozpocznie się po podpisaniu umowy przez wyłonionego wykonawcę, a termin zakończenia będzie ustalony i zawarty w dokumentach przetargowych – mówi Karolina Turowska.

Czytaj też: Wykonawca zrezygnował z remontu piwnic MDK w Radomsku. Część budynku wyłączona z użytkowania

Okazało się, że w złym stanie są nie tylko piwnice, ale również strop pomieszczenia, w którym znajdowała się kawiarnia. W związku z tym, podjęta została decyzja o wyłączeniu tego pomieszczenia z użytkowania, a najemca lokalu zrezygnował z dalszego prowadzenia działalności w tym miejscu.

- Strop pod pomieszczeniem kawiarni według dokumentacji będzie podparty wzmocnionymi słupami i wzmocnionymi stopami fundamentowymi – tłumaczy K. Turowska.

Przypomnijmy. Projekt „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury” zakłada kompleksową przebudowę piwnic Miejskiego Domu Kultury, wymianę instalacji oraz montaż windy. W piwnicach MDK powstaną pomieszczenia, z których będą korzystać m.in. działające w placówce sekcje artystyczne. Zakupione zostanie również wyposażenie, w tym nowoczesny sprzęt multimedialny.

Na realizację remontu piwnic radomszczański magistrat pozyskał ponad 3,5 mln złotych dofinansowania.

- Takie dotacje powinny być rozliczone do końca 2023 roku. Zostanie ogłoszony kolejny przetarg na remont piwnic MDK i mam nadzieję, że firma, która go wygra zrealizuje to zadanie i dotacja zostanie wykorzystana – mówił w maju, podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko piwnice mdk remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE