Co z pediatrią w Radomsku? Dyrektor szpitala zwołał konferencję

Fot. Sebastian Nems

We wtorek, 31 stycznia w Szpitalu Prasowym w Radomsku odbyła się konferencja prasowa. Dyrektor Piotr Kagankiewicz za pośrednictwem mediów chciał przekazać jak obecnie wygląda sytuacja dotycząca działalności oddziału dziecięcego w Szpitalu. Jak na razie konkretnego terminu wznowienia pediatrii nie ma.

- Cały czas staramy się uruchomić tę pediatrię, chcieliśmy to zrobić 1 lutego, jednak się nie udało. Powodem tego było prozaiczna rzecz, nie mieliśmy obsadzonych 5 dyżurów całodobowych na tym oddziale. Pierwszy problem już by się pojawił po południu 2 lutego i zahaczył całą dobę 3 lutego, więc decyzja taka, że przesuwamy otwarcie na dalszy termin. Nie chcę już teraz deklarować kiedy to będzie. Będzie to pierwszy możliwy termin do otwarcia – informuje dyrektor Piotr Kagankiewicz.

Co do tej pory placówka robiła by znaleźć lekarzy? Ogłoszono 3 -4 konkursy na lekarzy. Udało się pozyskać 10 lekarzy. Ale na luty nie byli oni w stanie wydysponować pokrycia 28 dni pracy na oddziale.

- Niektóre ich propozycję się nakładały i mimo dużej liczby lekarzy nie udało się tego zorganizować w miesiącu lutym. Od dziś już ustalamy grafik na miesiąc marzec, by to się szybko udało zrobić, kiedy będzie grafik dopięty informacja zostanie państwu przekazana. Chcemy otworzyć ten oddział kiedy będziemy mieli sto procent obstawy lekarskiej – mówił dyrektor.

Czytaj też: Niekończący się serial z przywróceniem oddziału dziecięcego w szpitalu w Radomsku

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Konferencja prasowa w sprawie oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku pediatria w Radomsku Radomsko oddział dziecięcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE