Niekończący się serial z przywróceniem oddziału dziecięcego w szpitalu w Radomsku

Niekończący się serial z przywróceniem oddziału dziecięcego w szpitalu w Radomsku Fot. arch. redakcji

Miało być tak pięknie. Po miesiącach problemów z przywróceniem oddziału dziecięcego szpitala w Radomsku, padała konkretna data jego powrotu w struktury lecznicy od 1 lutego. Tak się jednak nie stanie. Ponownie jest obsuwa.

Informację o tym, że oddział dziecięcy szpitala w Radomsku nie ruszy jak zapowiadano, czyli 1 lutego podał w poniedziałek 30 stycznia serwis radomsko.naszemiasto.pl. Nowy termin to 1 marca.

W rozmowie z dziennikarzem portalu zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa Andrzej Kałmuk wyjaśnia, że kierownik oddziału nie jest w stanie spiąć grafika dyżurów. A brakuje sześciu dyżurów lekarskich.

Dyrektor podkreśla, że jest już zespół pielęgniarek przygotowany do pracy na oddziale dziecięcym. Jest również praktycznie komplet lekarzy, ale placówka wciąż szuka kolejnych.

- Nie mamy problemów z zapewnieniem obsady lekarskiej do południa, gorzej jest w dyżurami. Niestety, pediatrów brakuje i ci, których można by zatrudnić mają już pewne zobowiązania. To spowodowało, że nie wszystkie dyżury udało się obsadzić, a nie możemy sobie pozwolić na to, żeby oddział pozostał bez opieki lekarskiej – mówi portalowi radomsko.naszemiasto.pl, Andrzej Kałmuk.

Oddział dziecięcy radomszczańskiego szpitala został przekształcony na oddział covidowy w 2020 r. Od tej pory rodzice małych pacjentów, którzy muszą być hospitalizowani zmuszeni są do wizyt w innych placówkach.

Więcej o:
szpital radomsko oddział dziecięcy szpital w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE