Co wyróżnia zegarki marki Tommy Hilfiger?

Co wyróżnia zegarki marki Tommy Hilfiger?

Tommy Hilfiger założył swoją markę w 1985 roku i od tego czasu rozwinęła się ona na wielu płaszczyznach: od projektowania i tworzenia kolekcji odzieży do ekspansji na rynku perfum, okularów biżuterii i zegarków. Dla tych, którzy mają słabość do zdobienia nadgarstków, stworzyliśmy kompletny przewodnik po stylu zegarków Tommy Hilfiger.

Niełatwe dzieciństwo

Znana dziś na całym globie marka modowa została założona przez samego Tommy'ego Hilfigera i do tej pory jest on głównym projektantem. Hilfiger faktycznie rozpoczął swoją działalność w 1985 roku, ale jego początki nie były łatwe: nie ukończył liceum, jako nastolatek został wyrzucony z domu i przez rok tułał się bezdomny po mieście. To jednak nie powstrzymało go od podróży do Nowego Jorku i realizowania się jako projektant. Tommy otrzymał nawet propozycję pracy na pełny etat w firmie Calvina Kleina jako jeden z czołowych projektantów mody, ale odrzucił ją tuż przed uruchomieniem własnej marki.

W 1993 roku marka rozszerzyła się o kolekcję odzieży damskiej, a następnie biżuterii, okularów i zegarków. Tommy Hilfiger jako marka jest dobrze znana ze swojego amerykańskiego stylu inspirowanego kultową popkulturą. Obecnie jest sprzedawana w ponad 100 różnych krajach na pięciu kontynentach, a ambicją marki jest dalszy rozwój. Czym wyróżniają się zegarki Tommy Hilfiger?

Odważne zagrania

 Tak to już bywa, że zazwyczaj to, co połyskujące, złotoróżowe i misternie zdobione kojarzy się z kobietami. Stereotypy i moda potrafią jednak zaskakiwać, zupełnie jak zegarki Hilfigera. Każda kolejna kolekcja nie tylko zaskakuje klientów, przynosząc coraz to odważniejsze propozycje, ale i wyznacza trendy na kolejny sezon. Za przykład niech posłuży męski zegarek Tommy Hilfiger srebrny, którego meshowa bransoleta - niegdyś charakterystyczna dla damskich zegarków - dziś z powodzeniem jest wykorzystywana w modelach przeznaczonych dla obu płci. Tylko ekskluzywna, czarna tarcza i nieco większa koperta przywodzi na myśl męskość, choć i te przymioty są chętnie poszukiwane przez osoby płci pięknej. W ostatnim czasie także męski biały zegarek Tommy Hilfiger stał się jednym z najbardziej poszukiwanych przez klientów - nie tylko dla mężczyzn, ale i dla dzieci, szczególnie jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej.

Biały zegarek Tommy Hilfiger

Motyw przewodni zegarków Tommy Hilfiger

Tym, co wyróżnia zegarki TH, jest rozpoznawalne niemal przez każdego laika logo, które opiera swoją kolorystykę na fladze Stanów Zjednoczonych. Nie ma więc bardziej amerykańskich zegarków niż te z charakterystycznym prostokątem o trzech barwach: białej, czerwonej i granatowej. Logo umieszcza się zwykle w jednym z dwóch możliwych miejsc: po lewej lub prawej stronie tarczy, ale spotyka się też niezwykle odważne rozwiązanie, którego nie sposób szukać u konkurencji, tj. na pasku do zegarka Tommy Hilfiger lub na krańcu wskazówki minutowej. Przykładem może być czarny model James 1791655 - zegarek Tommy Hilfiger dostępny w sklepie Zegarki Centrum.

Zegarek Tommy Hilfiger z logo na wskazówce

Nie tylko wysoka jakość, ale coś znacznie ważniejszego

Konsekwencja jest widoczna nie tylko w kwestii sygnowania wszystkich zegarków sławnym logo. Konsekwencję odzwierciedla też sama konstrukcja zegarków Tommy Hilfiger męskich, jak i damskich: regularna linia, bardzo cienka wierzchnia strona koperty, koronki i przyciski funkcyjne o szlifie charakterystycznym dla wszystkich modeli. Unikatowe wzornictwo i niestereotypowe rozwiązania to nie jedyne cechy, którymi wyróżniają się zegarki TH. Należy wspomnieć o samym wykonaniu z wysokogatunkowych materiałów i o dążeniach projektanta do działań w zgodzie z naturą i w poszanowaniu godności człowieka. Tommy Hilfiger bowiem w myśl zasady, aby tworzyć „modę, która otwiera oczy i zamyka produkcyjny obieg” ma dalekosiężne ambicje o wspieraniu zrównoważonego rozwoju. To wszystko sprawia, że zegarki TH nie są tylko ładnymi przedmiotami od sławnego projektanta, a czymś znacznie więcej.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE