Co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą na krytej strzelnicy?

Co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą na krytej strzelnicy?

Wiele osób poszukuje nowego sportowego hobby, które dostarczałoby im więcej emocji. Często myślą o strzelectwie jako o wspaniałej alternatywie dla bardziej mainstreamowych sportów, ale boją się wykonać pierwszy krok. Zwykle taką blokadą jest pierwsza wizyta na strzelnicy, która może wzbudzać wiele obaw i niejasności. O czym trzeba wiedzieć, wybierając się tam po raz pierwszy? W poniższym artykule przedstawimy wszystkie niezbędne informacje. Sprawdź!

Czy na krytej strzelnicy jest bezpiecznie?

Najpierw rozprawmy się z jednym z najpowszechniejszych mitów. Bardzo wiele osób obawia się, że strzelnica może okazać się niebezpieczna - to jednak nie jest prawda. Na strzelnicy obowiązują szczegółowe zasady, które zostaną Ci przedstawione przez instruktora w czasie pierwszej wizyty. Dzięki ich przestrzeganiu strzelnica staje się bezpiecznym, spokojnym miejscem, gdzie zupełnie nie ma czego się obawiać. Dodatkowo poczucie bezpieczeństwa zapewnia profesjonalny, wykwalifikowany personel.

Czy można strzelać w każdym wieku?

Strzelectwo jest świetnym hobby zarówno dla osób młodych, jak i starszych, jednak w tej kwestii istnieją pewne ograniczenia. Minimalny wiek wymagany, aby wejść na strzelnicę, różni się w zależności od miejsca - jeśli jesteś osobą niepełnoletnią z pewnością będziesz musiał przynieść ze sobą pisemną zgodę opiekuna prawnego lub przyjść z opiekunem osobiście. Jeśli natomiast jesteś osobą pełnoletnią, wówczas na miejsce musisz wziąć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Warto także dodać, że aby korzystać ze strzelnicy, nie jest wymagane posiadanie pozwolenia na broń. 

Jak ubrać się na pierwszą wizytę na krytej strzelnicy?

Koniecznie trzeba pamiętać, żeby nasze ubrania były przede wszystkim wygodne. Na strzelnicy, jak w każdym innym miejscu przeznaczonym do treningu, z pewnością będziemy musieli sprawnie się poruszać, więc nasz strój nie powinien w tym przeszkadzać. W przypadku krytej strzelnicy nie musimy przejmować się pogodą, która może być istotnym czynnikiem w przypadku strzelnicy otwartej - nie ma zatem żadnych konkretnych kryteriów dotyczących ubioru. Warto założyć sprawdzone sportowe buty, a także bluzę i spodnie dresowe - w takim miejscu będą z pewnością bardziej przydatne niż jeansy. 

Jakie dodatkowe akcesoria warto zabrać na krytą strzelnicę?

Wiele osób, wybierając się na krytą strzelnicę, zabiera ze sobą także dodatkowe akcesoria mające chronić oczy oraz uszy. Strzelnica jest miejscem, gdzie natężenie decybeli jest znacznie większe niż w innych środowiskach - z tego powodu warto jest zainwestować w ochronniki słuchu, które skutecznie wytłumiają docierające do nas z otoczenia dźwięki. Dodatkowo dobrze jest także zainwestować w osłonę oczu, dzięki której niwelujemy ryzyko bycia trafionymi przez łuskę czy rykoszet. W przypadku wszystkich akcesoriów warto kupować przede wszystkim produkty sprawdzonych marek, które cieszą się renomą wśród użytkowników broni. Jeśli nie chcesz przeznaczać dodatkowych funduszy na wymienione akcesoria, to nie ma powodów do obaw - większość strzelnic krytych wypożycza je swoim klientom na miejscu. 

Jak korzystać z broni?

Przechodzimy do kluczowego problemu, z którym mierzą się wszyscy rozpoczynający dopiero swoją przygodę ze strzelnicą. Gdy przyjdziesz na strzelnicę krytą po raz pierwszy, powinieneś poinformować o tym obecnego na miejscu instruktora lub innego pracownika. Udzieli Ci on wówczas odpowiedniego szkolenia dotyczącego obsługi broni, przyjmowania odpowiednich postaw strzeleckich, a także celowania. W trakcie treningu warto także słuchać porad i komend instruktora - dzięki temu nasze rezultaty będą stawały się coraz lepsze, a trening przyniesie wyraziste efekty. 

Podsumowanie

Podczas pierwszej wizyty na krytej strzelnicy należy wziąć ze sobą swój dokument tożsamości lub zgodę opiekuna, jeśli jest się niepełnoletnim. Dobrze jest przyjść w wygodnym, sportowym ubraniu oraz zaopatrzyć się lub wypożyczyć na miejscu akcesoria ochronne dla oczu i uszu. Na koniec instruktor zapozna nas z techniką korzystania z broni, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się z czasu spędzanego na strzelnicy i doskonalić nasze umiejętności. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE