Co to jest szczoteczka soniczna?

Co to jest szczoteczka soniczna?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele interesujących modeli szczoteczek sonicznych, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie tę idealną dla siebie. Sprawdź nasz artykuł, z którego dowiesz się, czym dokładnie jest szczoteczka soniczna, a także które modele zasługą na szczególną uwagę.

Wielu osobom wydaje się, że szczoteczki soniczne to zupełnie to samo co szczoteczki elektryczne. Mimo że wyglądają dość podobnie i oba rodzaje pozwalają na dokładnie czyszczenie zębów, to jednak różnią się one między sobą - przede wszystkim sposobem działania.

Dla kogo jest szczoteczka soniczna?

Jeszcze niedawno na rynku były dostępne jedynie klasyczne szczoteczki do mycia zębów, które kosztują niewiele. Dzielą się też ze względu na stopnie twardości włosia i tak możemy wybierać wśród miękkich, średnich, a także twardych szczoteczek - dla każdego coś się znajdzie. Aczkolwiek czy czyszczą dokładnie zęby? Tutaj mamy małe wątpliwości.

Oprócz standardowych szczoteczek do zębów, obecnie możemy wybierać także wśród modeli sonicznych i elektrycznych. Te drugie cieszą się trochę większą popularnością od tych pierwszych, ale zapewne wynika to z tego, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie szczoteczki soniczne mają więcej zalet, a ponadto mają lepszy mechanizm działania.

Eksperci twierdzą również, że zarówno szczoteczki elektryczne, jak i soniczne nie są dla każdego. Elektryczne urządzenia do mycia zębów są zalecane przede wszystkim osobom, które nie zmagają się z wrażliwymi dziąsłami oraz nie noszą aparatów ortodontycznych.

Szczoteczka elektryczna bardzo dokładnie, a także mocno czyści zęby, dlatego też może dojść do jakichś niepotrzebnych podrażnień, których możemy uniknąć, wybierając szczoteczkę soniczną, która czyści znacznie delikatniej. Czy to jednak oznacza, że mycie zębów szczoteczką soniczną jest mniej dokładniejsze? Absolutnie! Dlatego mogą ich używać wszyscy - a zwłaszcza osoby w trakcie leczenia ortodontycznego, czy zmagające się z jakimiś chorobami zębów.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Główną różnicą występującą między szczoteczką soniczną a elektryczną jest sposób działania. Mechanizm działania elektrycznego urządzenia opiera się na zasadzie obrotów. Szczoteczki elektryczne mogą ich wykonać nawet 150 tysięcy na minutę - imponujące, prawda? Im tych obrotów jest więcej, tym możemy liczyć na to, że nasza szczoteczka elektryczna będzie dokładniej czyścić nasze zęby.

Niestety używanie takiej szczoteczki często prowadzi do powstania podrażnień w jamie ustnej, dlatego też należy pamiętać, aby właściwie jej używać - dotyczy to zwłaszcza osób, które mają wrażliwe dziąsła. Szczoteczka elektryczna wykonuje ruchy pulsacyjne, a także oscylacyjne. Obraca się we wszystkich kierunkach, dzięki czemu wszystkie zanieczyszczenia oraz przebarwienia są dokładnie usuwane.

Zupełnie inaczej działa szczoteczka soniczna. Pierwszą różnica, którą możemy zauważyć, to wygląd główki. Jest ona zupełnie inna, niż w przypadku szczoteczki elektrycznej. Sposób działania sonicznej szczoteczki opiera się na drganiach o wysokiej częstotliwości, które wywołują fale dźwięków. To właśnie one wytwarzają mikrobąbelki, które następnie trafiają w każde (nawet te trudnodostępne) miejsce w jamie ustnej.

Wybierając szczoteczkę soniczną, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby wykonywała ona jak najwięcej drgań, bowiem wtedy mamy pewność, że urządzenie soniczne będzie dokładne, co oczywiście przełoży się na idealną czystość jamy ustnej. Zdecydowana większość modeli wykonuje mniej-więcej 60 tysięcy drgań w ciągu 60 sekund.

Najlepsze szczoteczki elektryczne i soniczne

Wybór szczoteczki do mycia zębów nie jest taki prosty. Dlatego też przygotowaliśmy listę urządzeń, które zasługują na szczególną uwagę… i oczywiście zakup! Oto one:

• Oclean X
• Oclean X PRO
• Oclean Air 2

Zakup szczoteczki elektrycznej lub sonicznej wiąże się ze sporym wydatkiem. Dobre urządzenia do mycia zębów kosztują około kilkuset złotych, ale nie brakuje również modeli, które kosztują znacznie więcej. A więc czy warto wydać aż tyle? Oczywiście! Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, a używając klasycznej szczoteczki nie jesteśmy w stanie cieszyć się idealnie czystą jamą ustną.

Szczoteczki od Oclean kupisz na oficjalnej stronie producenta pod adresem: https://oclean.pl

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE