Co to jest internet domowy?

Co to jest internet domowy?

Czy często korzystasz z Internetu w domu, ale nie zawsze masz zasięg o jakiego potrzebujesz? Wybierz Internet domowy. Czym jest i jak szybko działa? Sprawdzamy poniżej.

Czym jest Internet domowy?
 
Internet domowy jest łączem stałym i ma nielimitowany dostęp do Internetu w domu. Dzięki temu możesz korzystać z niego bez żadnych ograniczeń. Możesz pobrać dowolną liczbę plików o różnej wielkości, rozmawiać online, uczestniczyć w wideokonferencjach oraz przesyłać zdjęcia. Jeśli masz ochotę możesz grać także w gry online.

Zaletą korzystania z Internetu jest także to, że jest to stabilne łącze. Co to oznacza? W przeciwieństwie do Internetu radiowego LTE lub innego warunki atmosferyczne nie wpływają na działanie Internetu.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając Internet domowy?

Decydując się na łącze stałe, którym jest Internet domowy, powinieneś wziąć pod uwagę prędkość pobierania, która jest określana jako download oraz prędkość przesyłania danych tzw. upload. Każdy z tych parametrów ma wpływ na buforowanie, czyli prędkość ładowania stron internetowych. Znaczenie ma także to, jakie pliki wysyłasz na zewnątrz. Mimo że zdaniem ekspertów minimalna prędkość powinna wynosić jedynie 10 mb/s, to pamiętaj o tym, że wystarczy tylko do podstawowych prędkości.  Możesz określić to, o jakiej prędkości potrzebujesz Internetu, jeśli weźmiesz pod uwagę:

• jak dużo pobierasz danych – np. jeżeli wybierzesz 1Gb/s możesz pobrać film o wielkości 1 GB nawet w 8,2 sekundy
• jak dużo pracujesz – pamiętaj o tym, że im więcej pracujesz, tym większej potrzebujesz wielkości upload
• ile masz czasu wolnego i jak go spędzasz – jeśli uwielbiasz oglądać seriale na portalach np. Netflix, potrzebujesz szybszego łącza.
• Czy masz dom smart – jeżeli w Twoim domu są podłączone urządzenia np. komputery stacjonarne, laptopy, tablety, konsole, telewizory, telefony komórkowe, czy też inne np. odkurzacze, kosiarki, lodówki, żarówki, systemy monitoringu. Pamiętaj o tym, że całemu sprzętowi trzeba zapewnić przepustowość łącza oraz odpowiednio zabezpieczyć.

Czym się różni Internet mobilny od stałego?
 
W odróżnieniu od Internetu domowego Internet mobilny jest łączem bezprzewodowym, udostępniany jest przez operatorów sieci komórkowych. Transmisja danych odbywa się w ramach transferu danych, który stopniowo się zużywa. Kiedy transfer danych się wyczerpie prędkość połączenia mobilnego zaczyna spadać. Użytkownik łączy się z siecią mobilną za pomocą karty SIM operatora, która jest umieszczona w telefonie komórkowym, innym urządzeniu przenośnym bądź modemie.

Zaletą Internetu mobilnego jest to, że może być wykorzystywany w dowolnym miejscu, jednak pod warunkiem, że znajduje się w zasięgu. Sygnał sieci można zwiększyć za pomocą wzmacniacza.

Internet domowy jest łączem stałym, dlatego można korzystać z niego tylko przebywając w domu lub w innym miejscu, gdzie znajduje się router. Jego zaletą jest to, że Internet ma nieograniczony zasięg, a prędkość jest stabilna.

Za udzielenie informacji dziękujemy fastinternet.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE