Co to jest i Ile kosztuje dezynsekcja?

Co to jest i Ile kosztuje dezynsekcja?

Dezynsekcja jest zabiegiem pomagającym pozbyć się różnego rodzaju szkodliwych owadów, które się pojawiają w pomieszczeniach. Można to wykonać za pomocą różnych metod, dostosowanych odpowiednio rodzajom szkodników. Przeważnie wykonują dezynsekcję metodą oprysku lub zamgławiania. Więc jaka cena dezynsekcji mieszkania za m²?

Metody dezynsekcji

Dezynsekcja co to? To zabieg, który polega na zastosowaniu specjalnych środków chemicznych, które powodują paraliż szkodników i następującą śmierć. Większość uważa, że dezynsekcja jest bardzo szkodliwym zabiegiem dla domowników. To zależy od metody i środków, ale niebezpieczne metody już prawie są przeszłością. Nowoczesne technologie zwalczania szkodników nie mają żadnego wpływu na ludzi i zwierzęta.

Zamawiając firmę dezynsekcyjną, możemy mieć pewność bezpieczeństwa zabiegu. Specjaliści mają w ofercie nowoczesne specjalne substancji, które skutecznie zwalczają owadów w pomieszczeniach, nie powodując szkody zwierzętom. Wyróżniają następujące metody dezynsekcji:

1. Oprysk — skuteczna i tania metoda zwalczania karaluchów, mrówek, prusaków, pcheł, os oraz szerszeni;
2. Zamgławianie — metoda tworzenia trującej mgły, która skutecznie pozbywa się komarów, pluskiew, much oraz kleszczy;
3. Żelowanie — metoda niewymagająca opuszczania mieszkania, ponieważ środek trujący stosuje się punktowo. Skutecznie zwalcza karaluchów, nie powoduje żadnej szkody ludziom i zwierzętom;
4. Wymrażanie — nowoczesna technologia oprysków szkodników różnego rodzaju mrożącym strumieniem, któremu dzięki owady giną natychmiast;
5. Parowanie — ekologiczna metoda szybkiego usuwania pluskiew, dobre rozwiązanie dla dużych rodzin, które mają zwierząt.

Po wykonaniu dezynsekcji metodą oprysku i zamgławiania, w zależności od środków chemicznych, specjaliści poinformują, jak należy postępować, by się nie narazić na niebezpieczeństwo.

Czynniki wpływające na cennik dezynsekcji

Na ceny wykonania dezynsekcji najbardziej wpływają następujące czynniki:

• Rodzaj szkodników, z którymi walczymy. Od tego zależy wybrana metoda i intensywność działania;
• Liczba metrów kwadratowych powierzchni do dezynsekcji;
• Rozmiary kolonii danych owadów, ponieważ od tego zależy ilość niezbędnych środków specjalnych;
• Region wykonania zlecenia;
• Rozmiar miasta, ponieważ ceny dezynsekcji różnią się nie tylko między regionami, lecz też między miastami tego samego regionu;
• Dojazd do obiektu wykonania zlecenia.

Czasem przy dużych zleceniach ceny dezynsekcji się ustalają indywidualnie.

Ile kosztuje dezynsekcja pcheł, karaluchów, os i pluskiew?

Usuwanie karaluchów lub prusaków metodą opryskiwania wynosi średnio około 160 zł za mieszkanie jednopokojowe, natomiast procedura tego typu w dużych mieszkaniach lub domach będzie drożej. Cennik dezynsekcji pluskiew, mrówek, karaluchów lub prusaków metodą żelową w małym mieszkaniu wynosi około 100 zł za jeden zabieg.

Całkowita cena usuwania pluskwy jest około 300 zł, ponieważ do pełnego skutku musimy wykonać około trzech zabiegów. Za dezynsekcję termiczną małego mieszkania zapłacimy od 150 do 250 zł. Usunięcie gniazda os na podwórku obejdzie się kosztem około od 250 do 350 zł.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE