Co sprawia, że lubisz swoją pracę?

Co sprawia, że lubisz swoją pracę?

W pracy spędzasz znaczną część swojego życia. Bywa i tak, że częściej widujesz współpracowników niż swoją drugą połowę. Ideałem dla wielu osób jest praca, do której chodzi się z chęcią i się ją lubi. Jakie czynniki decydują o tym, czy życie zawodowe przynosi nam zadowolenie?

Liczą się ludzie

Za zadowolenie z pracy w znacznym stopniu odpowiadają relacje międzyludzkie i panująca w zakładzie atmosfera. Nie mniej istotna jest rola przełożonego. Dobry i mądry szef, który jest znakomitym organizatorem i strategiem, a jednocześnie potrafi słuchać i cechuje go duża inteligencja emocjonalna, to prawdziwy skarb. Jeżeli lubisz osoby, z którymi pracujesz, z pewnością chętniej wstajesz rano, by znowu się z nimi spotkać.

Docenianie

Jeżeli w pracy starasz się dobrze wypełniać swoje obowiązki, wykazujesz się inicjatywą i chęcią rozwoju, tymczasem Twój szef zdaje się tego nie dostrzegać, z pewnością szybko zaczniesz przeglądać ogłoszenia na Pracuj.pl. Każdemu zależy, aby jego osiągnięcia były zauważane i doceniane. Jeśli w Twoim zakładzie pracy tak jest, przyczynia się to do zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych.

Satysfakcjonujące wynagrodzenie

Wynagrodzenie jest niezwykle istotnym aspektem pracy. Nawet jeśli lubimy swoją pracę i mamy wokół wspaniałych współpracowników, jednak wynagrodzenie jest - eufemistycznie ujmując – skromne, prędzej czy później zrodzi się w nas frustracja. Nawet najlepsza atmosfera w firmie nie zapłaci naszych rachunków i nie pokryje kosztów życia.

Możliwość rozwoju

Niewiele znajdzie się osób, które dobrze czują się wykonując monotonne czynności. Zdecydowana większość oczekuje, że praca będzie miejscem, gdzie zatrudnieni zyskają możliwość rozwoju zawodowego i doskonalenia swoich umiejętności. Jeżeli w Twojej pracy inwestuje się w szkolenia i zapewnia pracownikom jasną ścieżkę awansu, z pewnością powiększa to Twoje zadowolenie z zatrudnienia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE