Cmentarne projekty

Magistrat chce, aby jeszcze w tym roku zapadła ostateczna decyzja w kwestii powstania w Radomsku cmentarza komunalnego. Na inwestycję wyraził zgodę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.... ››

Magistrat chce, aby jeszcze w tym roku zapadła ostateczna decyzja w kwestii powstania w Radomsku cmentarza komunalnego. Na inwestycję wyraził zgodę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Nekropolia ma być przedłużeniem Cmentarza Nowego przy ulicy Wyszyńskiego.

 

Na projekt cmentarza w tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano 40 tys. złotych, zaś w przyszłorocznym - znacznie więcej. Wstępnie jest to 1 mln złotych.

- Obiekt docelowo ma mieć powierzchnię 4,5 ha i będzie stopniowo rozbudowywany. Chcemy, by radni zdecydowali, czy od razu stawiać murowane budynki administracyjne i gospodarcze, czy też na początek wystarczy zabudowa kontenerowa - wyjaśnia Ireneusz Owczarek z biura audytu i kontroli wewnętrznej urzędu miasta.

 

W pierwszym etapie pod cmentarz komunalny miasto przeznaczy około 1,5 ha. Obecnie trwa wybór firmy, która przygotuje plany jego budowy.

- Chcemy w tym roku zakończyć etap projektowania, aby w przyszłym można było rozpocząć realizację zadania - podkreśla I. Owczarek.

 

Inwestycja tego typu jest w Radomsku bardzo potrzebna. Do magistratu od dłuższego już czasu zgłaszali się proboszczowie z informacjami, że kończy się miejsce na Nowym Cmentarzu. Powstanie komunalnej nekropolii wymusza zatem życie.

 

mbb

 

Artykuł pochodzi z Tygodnika Po prostu Informacje, nr wydania 31/2010 z 5 sierpnia 2010 r.

Więcej o:
cmentarz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE