Chyba lepiej rozumiem człowieka, bo z wykształcenia jestem pielęgniarką

Chyba lepiej rozumiem człowieka, bo z wykształcenia jestem pielęgniarką Fot. M. Kołaczkowski

Co roku w listopadzie obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. W tym roku Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ogłosiło konkurs na najlepszych pracowników socjalnych, pomocy społecznej oraz pracowników wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w województwie łódzkim.

Na drugim miejscu w kategorii Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego 2021 znalazła się Ewa Nowakowska z MOPS w Radomsku, która od 21 lat pomaga potrzebującym.

- To wyjątkowa praca. Wykonuje ją od 21 lat - podkreśla w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Ewa Nowakowska, laureatka drugiego miejsca w konkursie.

- Dobre słowo, uśmiech osoby, której udało się pomóc wyjść z życiowego zakrętu, daje tak dużo satysfakcji, że człowiek chce robić jeszcze więcej i lepiej. To pewnego rodzaju misja, a nie zawód. Może łatwiej mi go wykonywać i rozumieć drugiego człowieka, bo z zawodu jestem pielęgniarką, a tej profesji nie może każdy się podjąć – dodaje Ewa Nowakowska.

Cała rozmowa z Ewą Nowakowską pracownikiem socjalnym MOPS w Radomsku na portalu Radomsko24.pl, w środę 8 grudnia o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk ewa nowakowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE