Chwila nieuwagi i tragedia gotowa

Chwila nieuwagi i tragedia gotowa

Polska to kraj wielu pięknych tradycji, ale też ludowych wierzeń i przesądów przekazywanych z pokolenia na pokolenie od wielu lat. Jednym z nich jest przesąd dotyczący kąpieli, pływania w jeziorze czy rzece, dopiero po uroczystości św. Jana (24 czerwca).

Dzisiaj tylko niektórzy jeszcze wierzą, że przed 24 czerwca nie wolno kąpać się w jeziorach, czy rzekach. Potwierdza to w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Łukasz Berlanka, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomsku.

- Mało kto dzisiaj jeszcze o tym pamięta. Dowodem na to są niepokojące statystyki. Tylko w samym czerwcu (do 16 czerwca - red.) utonęło 18 osób w Polsce - zauważa Łukasz Berlanka.

Główna przyczyna to alkohol?

- Tak, ale też nieuwaga, wakacyjne rozluźnienie. Dzieci w wieku 4, 5 lat tracą życie w wodzie, gdy są pod opieką rodziców zaledwie w odległości 3 metrów od nich. To jest ten ułamek sekundy, chwila nieuwagi i tragedia gotowa - dodaje gość portalu Radomsko24.pl.  

Gdzie w tym roku w Powiecie Radomszczańskim nad naszym bezpieczeństwem nad wodą będą czuwać ratownicy WOPR? Warto obejrzeć program „W Temacie”. Zaproszenie przyjął Łukasz Berlanka, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomsku. Poniedziałek 24 czerwca, premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk łukasz berlanka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE