CHSD w Radomsku ma już 20 lat

CHSD w Radomsku ma już 20 lat Fot. UM Radomsko

Jubileusz 20-lecia świętuje radomszczański oddział Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Jubileuszowa gala została zorganizowana 15 października w Miejskim Domu Kultury.

Dotychczasową działalność wspominał prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Oddział Terenowy w Radomsku – Wiesław Gościej. Przypomniał m.in. biblijną zasadę: „łaknącemu dać jeść, pragnącemu dać pić, przychodnia przyjąć, chorego odwiedzić, do przebywającego w więzieniu pójść" – którą kieruje się Stowarzyszenie.

Nie zabrakło występów artystycznych, życzeń, wyrazów sympatii i upominków od i dla zaproszonych gości. Prezydent Radomska Jarosław Ferenc przekazał też list gratulacyjny.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Oddział Terenowy w Radomsku niesie pomoc potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym. Dysponuje profesjonalną kadrą instruktorów, psychologów, pedagogów, rehabilitantów oraz wolontariuszy.

Szczególnie ważna jest praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej, które przygotowują do samodzielnego życia i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, rozwijają dojrzałość społeczną i emocjonalną czy kompetencje zawodowe podopiecznych. ChSD to również pomoc dla bezdomnych i ubogich, wydawanie odzieży, wydawanie żywności. 

Więcej o:
radomsko jubileusz chrześcijańskie stowarzyszenie dobroczynne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE