Chryzantemy od uczniów PSP nr 3 w Radomsku. Kwiaty trafią na mogiły osób zasłużonych dla miasta i kraju

Chryzantemy od uczniów PSP nr 3 w Radomsku. Kwiaty trafią na mogiły osób zasłużonych dla miasta i kraju

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku spieszą z pomocą producentom kwiatów, którzy ponieśli straty w związku z rządową decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Wraz ze stowarzyszeniem CIM Radomsko pozyskali wykupione od lokalnego producenta chryzantemy i proszą mieszkańców – m.in. dzielnicy Folwarki o odbiór kwiatów i zaniesienie ich w miejsca pamięci.

- W związku z rządową pomocą dla producentów kwiatów z naszego regionu, zapraszamy Was do włączenia się w piękną akcję, którą zainicjował Samorząd Szkolny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku, wraz ze Stowarzyszeniem CIM Radomsko. Pozyskaliśmy wykupione od lokalnego producenta chryzantemy doniczkowe, które według pomysłu młodzieży trzeba postawić w miejscach pamięci, grobach radomszczan - tych zapomnianych, na grobach tych, którzy kochali naszą Małą Ojczyznę, i dla niej poświęcali swój czas, niejednokrotnie życie ale i tych bezimiennych, spoczywających w zaniedbanych mogiłach – mówią inicjatorzy akcji.

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji proszony jest o pobranie dziś, tj. 6 listopada kwiatów z placu szkolnego. Przewodnicząca Samorządu Iga Sapis, wraz z Opiekunem Samorządu Szkolnego Ewą Chrostowską, oraz Dyrektor PSP nr 3 Jadwigą Kowalczyk zapraszają po odbiór kwiatów z terenu szkoły w godzinach 11.00 - 14.00.

- W związku ze zdalnym nauczaniem starszej młodzieży szkoły proszą o wsparcie wszystkich mieszkańców dzielnicy. Każdy może wejść na plac i po prostu wziąć kwiaty, zobowiązując się tym samym do wzięcia udziału w akcji. Prosimy pamiętać o rygorach sanitarnych, maseczkach i dystansie – apelują organizatorzy akcji.

Więcej o:
radomsko psp3 radomsko folwarki kwiaty chryzantemy akcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE