Chciała okraść kontener przy remontowanym dyskoncie

Chciała okraść kontener przy remontowanym dyskoncie Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę, która wraz ze swoim partnerem próbowała okraść kontener znajdujący się w Radomsku, przy remontowanym dyskoncie. Straty zostały oszacowane na 3500 złotych. Kobieta usłyszała już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy 10 sierpnia 2021 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do kontenera wykorzystywanego przez pracowników remontujących market. Mundurowi na miejscu ustalili, że sprawcy pokonali już zabezpieczenia techniczne kontenera ale tym razem nic nie ukradli ponieważ zostali spłoszeni przez pracowników ochrony.

- Na miejscu zdarzenia została zatrzymana 36-letnia radomszczanka, która początkowo twierdziła, że przyszła tylko na plac budowy załatwić swoją potrzebę fizjologiczną. Mundurowi nie dali wiary w jej tłumaczenia. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Drugi ze sprawców pod osłoną nocy uciekł z miejsca przestępstwa. Sprawą zajęli się kryminalni i zebrali szereg dowodów. Zgromadzone materiały pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego o to przestępstwo. Ponadto, śledczy ustalili, że mężczyzna ten kilka dni wcześniej włamał się do kontenera i ukradł z niego laptopa. Policjanci odzyskali już ukradziony sprzęt elektroniczny. Sprawca tych przestępstw jest doskonale znany radomszczańskim stróżom prawa. Zatrzymanie go jest kwestią czasu - mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

36-latka podczas przesłuchania przyznała się do zarzucanego jej czynu. Usłyszała zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
KPP Radomsko Radomsko KPP Chciała okraść kontener Policja Radomsko kradzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE